Karta MSI Radeon R9 280X po zainstalowaniu sterowników wyskakuje BSOD i błąd atikmpag.sys

Witam, jak w temacie. Problem już jest odkąd sprzęt złożyłem i dojechał, próbowałem zmieniać BIOS na płycie głównej jak i grafice aczkolwiek mam w planach spróbować downgrade gdyż różne błędy w różnych sytuacjach wyskakiwały ale dopiero przy zabawie BIOS’em. No więc w obudowie mam MSI Radeon R9 280X, płytę główną MSI B85M-G43, zasilacz Thermaltake530W , Goodram DDR3 8192MB PC1600 Dual 2x 4096 CL11 256x, dysk stary 500gb na Sata 2. Po downgrade BIOS w karcie na 3.7 oraz na Radeon na Tahiti 0.4.06 bodajże ten bios ale nie pamiętam dokładnie. Tak czy inaczej po owym downgrade zamiast normalnie po ekranu logowania gdzie powinien wyskoczyć ATIKMPAG.SYS włączyły się dwie opcje do wyboru czyli naprawa systemu bądź jego dalsze uruchomienie tylko, że od razu po tym odłączyło mi gniazda USB a myszka Theron TT esport zaczęła migotać jakby skakało napięcie. Niestety nie mam urządzeń pomiarowych żadnych w tym momencie i raczej słabo z kasą jest więc nie wiem czy cokolwiek mógłbym zakupić. Wszelkie opinie o sprzęcie, który posiadam bądź rozwiązanie problemu mile widziane. Głównie opinie się liczą bo czasem ciężko o dobrą, i szczerą opinię.

Po co drugi temat?

 

http://forum.dobreprogramy.pl/bsod-po-instalacji-sterownik%C3%B3w-do-karty-graficznej-msi-radeon-r9-m280x-t503451/#entry3197228

W sumie to po tym jak admin napisał tę wiadomość o przeniesieniu to stwierdziłem, że i tak założę nowy temat. Tak czy inaczej zrobiłem jak doradziłeś niestety nie poskutkowało. Najdziwniej zaczęło się robić po zmianach w BIOS. Nie wiem w sumie co zrobić. Płyta główna do wymiany czy dalsza zabawa aż do skutku bądź też grafika do wymiany ale i tak wszędzie są niewiadome :confused:

No widzę wszystko robisz, aby uwalić sprzęt i nie mieć gwarancji - wymiana bios w płycie i karcie grafiki?

 

Wszystko masz napisane?

 

Możliwe, że karta grafiki uszkodzona?

Możliwe, BIOS i tak cofnięty już jest do poprzednich ustawień i wersji. Teraz tylko nie wiem co wymienić i na co w sumie.

Po aktualizacji, deaktualizacji powinno się reset biosu.

Dobra…więc zmieniłem płytę główną na Asrock H87 Pro4 i nagle wszystko pięknie działa. Nie wiem jak, nie wiem co ale poprzednia płyta główna poprzednia wraca właśnie do sklepu. Po tych paru dniach siedzenia nad tym już nawet niezbyt mi się chce dowiadywać czemu akurat tak jest ale zgaduje, że po prostu coś musiało czemuś przeszkadzać w funkcjonowaniu poprawnym -_-"