Karta muzyczna 5.1 do 50 zł

Witam!

Zepsułą mi się zintegrowana karta dźwiękowa na 6 płycie głównej.

Zamierzam kupić jakaś karte muzyczną za ok. 30zł 6 kanałową.

Generalnie będe podłączął czasem wieżę stereo z wzmacniaczem do tej katry muzycznej, albo zestww 6 kanałowy. Nie jestem jakiś wyczulonym melomanem muzyki.

Pytanie mam:

Czy za takie pieniądze kupię dobrą karte dźwiękową ??

Czym różni się taka http://allegro.pl/item260592492_karta_d … a_24h.html

karta od np. Sond Blastera Live! ??

Czy taka karta obsługuje dźwięk HD, a jeśli nie to w czym jest różnica ??

Czy ta karta ma złącza cyforwe czy analogowe i czy jest jakaś istotna różnica ??

Lepszy jest Creative na pewno lepsza jakość dźwięku,ale jak nie masz więcej kasy to bierz tą co podałeś.Ja miałem kiedyś taką na starym kompie i ogólnie nie polecam,pamiętam że jedna z gier właśnie na tej grze po prostu się przycinała(wiem dziwne to nie karta graficzna) ale to zapewne wina sterowników na zintegrowanej nic takiego nie miało miejsca

Generalnie za taką kasę poleciłbym ci kartę Sound Blaster Live 5.1 Digital - raz, bo to Creative, dwa, bo świetnie się spisuje zarówno w grach, jak i przy słuchaniu muzyki. No i nie ma najmniejszych kłopotów z podłączaniem zestawów głośnikowych 5.1. Używam od 2004 i jestem zadowolony. Za taką kasę naprawdę świetny towar. Chyba, że dołożysz drugie tyle i możesz mieć SB Audigy, która jest o klasę wyżej.

Aha…

A bo ja mam linuxa, więc nie będzie problemów ze sterownikami ??

daj sobie spokój z tą kartą, to jakieś badziewie, kup używanego sb liva 5.1 a nie pożałujesz:

http://www.allegro.pl/4406_sound_blaste … nge_view=1

masz z czego wybierać :wink:

nie mam pojęcia czym ta karta firmy “krzak” różni się od SB, poniewaz nigdy wcześniej jej nie widziałem 8) ale domyślam się to i owo - wystarczy spojrzec na jej budowe: zobacz ile ma scalaków ta a SB. Miałem to swojego czasu i bardzo dobrze grała, szczególnie jak ściągniesz do niej stery od KX.

ad.1: gwarantuje że nie ma dźwięku HD :smiley:

ad.2: wyjscie cyfrowe widze ze ma, ale zastanowiłbym sie na jakością tego wyjscia. Jeżeli chcesz zobaczyć różnice w dźwięku to:

  1. musisz mieć bardzo dobry wzmacniacz, z filtrami itd, np z : dolby digital pro logic2 i co najmniej 192kHz na 24bit

  2. różnica polega na tym że jeśli słuchasz na kanale analogowym to komp dyktuje Ci te wszystki filtry, EQ etc. Na cyfrowym to wzmacniacz/amplituner dyktuje Ci warunki - tylko jeszcze raz podkreślam: jeśli masz słabego wzmaka to lepiej go nie podłaczaj na cyfrówce lepiej bo sie zawiedziesz

hevet

Sugreujesz że ta karta muzyczna jest badziewna ?? Ja tam zbyt dużo nie wymagam, byle była lepsza niż moja poprzednia zintegrowana i żeby nie było problemów ze sterownikami…

ja używam CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY LS na cyfrówce przy ampli pionka VSX-416 gra perfect. widze że troche staniała teraz więc możesz spróbować policytować.

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 20:34

podejrzewam że mogą być problemy przy grach tak jak napisał hevet. Przy sb za taką samą cene nie bedziesz miał takich problemów, a i zpewnoscia zagra Ci to o niebo lepiej.

majestic

Dzięki bardzo, w googlach nie znalazłem nic konkretnego.

Zamierzam kupić takową --> http://www.allegro.pl/item261950285_sou … b0220.html

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 20:43

Ale problemów pod linuxem nie powinno być ?? W gry tam jakieś od czasu do czasu się pogra - strategie

własnie miałem pisać żebys wybrał model SB0220 - troche drozszy ale ma lepsze przetworniki, tamte przy wiekszych obciazeniach nie wyrabiają.

to jest creative więc zainstalujesz bez problemów na tym Linuxie. wiem że na Ubuntu na pewno śmiga bo sąsiad ma taki zestaw.

Aha to super. Właśnie kupiłem już ten model.