Karta muzyczna czy pasuje do tej płyty

Witam chcialbym kupic sobie karta dzwiękową taka http://allegro.pl/item335275658.html i czy on by pasowała do płyty głownej. a jak nie to prosze jaka by była najlepsza :slight_smile: thx z góry ziomy

Prosze o szybką odpowiedz

to jest karta na złącze PCI (masz wg. tej info z programu 3 takie złącza (to zwykle te białe)), zerknij na płytę czy masz je wolne i zmieścisz kartę (to ważne, bo czasem złącze jest zasłonięte przez tuner tv, albo chłodzenie z czegoś na innych slotach).

Potem wystarczy wrzucić + sterowniki do systemu i powinno działać.

Zapomniałem dodać że chipsety VIA są strasznie kapryśne co do dźwiękówek, ale na AC97 chyba nie będzie problemów.

Ntak mam 3. u gory Karta graficzna potem sieciówka i nizej białe wejscie wolne :stuck_out_tongue:

czym sie róznią te kanałowe?

› Inne 4-kanałowe

4 kanałowa - tzw. 4.1 - 2 przód, 2 tył głośniki + subwoofer i tak analogicznie dla większych kanałów. Potem dochodzi jeszcze głośnik centralny i dodatkowe satelitki.

czyli co myslisz ze bedzie u mnie dzialac to http://allegro.pl/item335275658.html ? ja potrzebuje na sluchawki z mic ;p oraz glosniki na wiezy

Jeśli ma to działać razem = słuchawki + wieża to możesz mieć problem w postaci przejściówki, bo to i tak będzie sygnał stereo, ale możesz sobie kupić rozdzielacz 1 jack -> 2 jacki i podłączyc to razem, po prostu sygnał z karty będzie szedł na słuchawki (mikrofon podepniesz bezpośrednio do karty obok) i przez przejściówkę będzie się dublował na wieże.

optymalnie będzie jak podlączysz słuchawki do wieży (ale uwaga jeśli twoje słuchawki z mikrofonem mają wspólny kabel to może będziesz musiał sobie to jakos rozdzielić)

Pamiętaj że jak masz kartę 4.1 to masz 2 frontowe głośniki i 2 tylne + 1 sub to nie możesz zrobić tak jakby 2 x 2 frontowych, przy zwykłym sygnale stereo tylnie będą głuche, dlatego potrzebujesz przejściówkę. (coś jak to , tylko zamiast wyjść 2 wejścia gdzie podłączysz słuchawy i wieże a z tyłu jedno wejście: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/c … 2jacki.jpg )

Ja tutaj wiecej ci nie pomogę, musisz to sam ogarnąć :slight_smile:

Ja tylko potrzebuje tej odpowiedzi czy bedzie działać ta karta na tej płycie głownej :stuck_out_tongue:

ja mam tak:

Sluchawki z mic.

wejscie sluchawek (zielone) wejscie mic (czerwone) i do tego wejscie od kabla do wiezy wszystko w tym jednym kabelku jest ;p

sluchawki ibox hpi 02

ale głownie bede uzywał tylko sluchawek :stuck_out_tongue:

#up

dzieki ze udzielasz sie w tym temacie ;d

mafialuka , od czego masz dział hardware? Dlaczego nie używasz polskiej pisowni? Moderator już raz prosił o przeczytanie regulaminu. Popraw błędy i zacznij się stosować do zasad, inaczej wyciągnę konsekwencje.

Sory mozesz przenieść?

murzyn1

Karta dzwiekowa na integrze mi sie chyba popsuła ;/ bo piedzi (trzeszczy), nie dziala mic a jakbym kupił tą karta o ktorej pisalem bym mial normalnie juz?