Karta muzyczna poprawia wydajność gier?

(ixrw0w) #1

Jak kupisz kartę ale "graficzną" :stuck_out_tongue: :smiley:

(Matrix62357) #2

Dźwiękowa to Ci poprawi jakość dźwięku. ^^

(Norbertkrajewski) #3

Może przyspieszyć grę. Nieznacznie. W wielu przypadkach odciąża CPU przy generowaniu dźwięku. Ale rzeczywiście lepiej będzie jak zainwestujesz w coś innego.

(Matrix62357) #4

Może masz jakąś wadliwą integrę. Kup Audigy i ciesz się dźwiękiem. :]

(ixrw0w) #5

Tukanek14:), podaj konfiguracje komputera.

(Tomisz25) #6

SnakeVG ma racje ja kiedys na PC mialem to samo, po podpieciu karty dziwiekowej moglem pograc w Need for Speed Most Wanted prawie na full a bez to sie ciela.Zintegrowany dzwiek na 100% obniza wydajnosc plyty.Ja do dzis jak gram w COD4 na laptopie to zmniejszam efekty dzwiekowe i szczeze wam muwie ze to pomaga.

(Matrix62357) #7

No więc kup najlepiej Audigy jak masz fundusze.

(Norbertkrajewski) #8

Słuchaj, to nie są duże kwoty za średnie karty dźwiękowe. Ja bym się na Twoim miejscu nie bawił. Po co Ci te 25 zł i używana karta, skoro możesz mieć nową? Sam bym sobie kupił jakiegoś fajnego Blastera, gdyby nie to, że przez grafikę już mi nic więcej się nie zmieści - mimo wolnych slotów.

(minox) #9

Karta audigy 2 SB400 (value) cena od 30 zł na allegro :slight_smile: nie kupuj SE/LS/LE itp bo mają programowy EAX czyli tak samo obciążają sprzęt.

A co do obciążenia, to prawdą jest, że karty z własnym procesorem DSP itp odciążają i to mocno procesor podczas generowania dźwięku.