Karta muzyczna poprawia wydajność gier?

Jak kupisz kartę ale “graficzną” :stuck_out_tongue: :smiley:

Dźwiękowa to Ci poprawi jakość dźwięku. ^^

Może przyspieszyć grę. Nieznacznie. W wielu przypadkach odciąża CPU przy generowaniu dźwięku. Ale rzeczywiście lepiej będzie jak zainwestujesz w coś innego.

Może masz jakąś wadliwą integrę. Kup Audigy i ciesz się dźwiękiem. :]

Tukanek14:), podaj konfiguracje komputera.

SnakeVG ma racje ja kiedys na PC mialem to samo, po podpieciu karty dziwiekowej moglem pograc w Need for Speed Most Wanted prawie na full a bez to sie ciela.Zintegrowany dzwiek na 100% obniza wydajnosc plyty.Ja do dzis jak gram w COD4 na laptopie to zmniejszam efekty dzwiekowe i szczeze wam muwie ze to pomaga.

No więc kup najlepiej Audigy jak masz fundusze.

Słuchaj, to nie są duże kwoty za średnie karty dźwiękowe. Ja bym się na Twoim miejscu nie bawił. Po co Ci te 25 zł i używana karta, skoro możesz mieć nową? Sam bym sobie kupił jakiegoś fajnego Blastera, gdyby nie to, że przez grafikę już mi nic więcej się nie zmieści - mimo wolnych slotów.

Karta audigy 2 SB400 (value) cena od 30 zł na allegro :slight_smile: nie kupuj SE/LS/LE itp bo mają programowy EAX czyli tak samo obciążają sprzęt.

A co do obciążenia, to prawdą jest, że karty z własnym procesorem DSP itp odciążają i to mocno procesor podczas generowania dźwięku.