Karta Nvidia na AMD

Witam

Tytul trochę przewrotny :smiley:

Ale mam pytanko, czy jak mam płytę z chipsetem AMD I PROCEK AMD to mogę wrzucić tam kartę np. GTs 450?

Czy nie bedzie obniżenia wydajności?

Nie może, czy nie będzie obniżenia? :stuck_out_tongue:

Nie - nie będzie obniżenia wydajności, niepoprawnego działania, itp.

Spokojnie możesz zamontować grafikę NV, w niczym nie przeszkadza rodzaj/model procesora jaki masz oraz chipset. grunt aby złącze na płycie głównej dla grafiki było takie samo jak karty, którą zamierzasz zakupić.

Ok dzieki za odpowiedzi, bo ta pierwsza to taka dwuznaczna bardziej :stuck_out_tongue:

Lekcja na przyszłość - do płyty głównej możesz podłączyć dowolną kartę graficzną dowolnej firmy - w tym wypadku nie ma znaczenia producent tylko typ złącza do karty graficznej - wiadomo że takie GTS 450 będzie miało PCI-Ex więc i płyta główna takie wejście posiadać musi. Dowolności nie ma przy łączeniu płyta główna i procesor bo są różnice w typie gniazd miedzy producentami i między poszczególnymi modelami, ale karta graficzna takowych wymogów nie posiada - jest potrzebny typ złącza to możesz podłączyć i kartę graficzną z nalepką “Wyprodukowano dla Biedronka”.

Spadku jakości i szybkości też nie będzie :wink: liczy się moc poszczególnych komponentów a nie ich producent.

ok ok :slight_smile:

Do tego warto dodać że na chipsetach AMD są crossfireX czyli tylko dwie grafiki firmy AMD będą mogły być złączone ze sobą. Ale pojedyncza mocna grafika firmy nvidia nie będzie źle działała itp, tylko jedynie jeśli płytka pozwala na crossfireX no to nie będzie można tego uczynić. Sam mam asrock M3A770DE czyli amd a mam gtx460. Dla połączenia 2 kart nvidia to się zwie SLI.

Bez problemu można brać, już to wyżej również potwierdzili użytkownicy forum.

pozdro