Karta otrzymuje zawsze to samo IP pomimo braku połączenia

Witam, od kilku dni potrzebuję starego komputera. Leżał około 2 lata nieużywany, dodam, że wcześniej działało wszystko pięknie. Włączył się bez problemowo lecz po podłączeniu LAN mam cały czas to samo IP jak na załączonym obrazku i prędkość 100Mb\s (pseudo prędkość bo oczywiście nie mam żadnego połączenia - niby jest a nie ma…). Próbowałem już nawet reinstalować system i dalej nic. Po formacie wgrałem sterowniki (tylko to, nic innego prócz tego nie instalowałem) do Karty sieciowej (zintegrowana z płytą główną EPOX EP-8K9A7I) i dalej to samo. Próbowałem już kilka routerów (3), wi-fi pod USB, a także u kumpla w domu połączyć się z jego routerem. Cały czas ten sam problem - połączenie 100Mb\s i stałe IP… Brak mi już pomysłów i proszę o pomoc.

ub26_pulpit.JPG

Witaj,

Nie rozumiem tutaj czegoś.

Zawsze jest dokładnie to samo IP : …1.16 ?

CO pokazuje “ipconfig -all” odnośnie DHCP ?

próbowałeś: ipconfig /release albo ipconfig /renew ??

próbowałeś statyczne IP przydzielać ?

… i nie przejmuj się że pokazuje 100 Mbps … to szybkość do kolejnego urządzenia.

pzdr

dealer999 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

IP od czasu gdy po raz pierwszy włączyłem komputer stale było …1.16. Takie było przed formatem, po nim a także u znajomego, u którego byłem. Zmieniło się na 1.8 gdy użyłem poleceń release i renew. Od tego czasu dalej jest …1.8. Próbowałem ponownie poleceń release i renew ale IP dalej pozostało …1.8. Próby tej dokonywałem 4-krotnie na dwóch routerach.

Po wpisaniu polecenia ipconfig -all dostaję następujące informacje (jest to screen wykonany PO operacjach wcześniej przeze mnie opisanych)

rw989_siec1.JPG

Co do statycznego przydzielania IP to zapomniałem napisać, że już próbowałem. Niestety mimo moich usilnych prób dalej brak połączenia.

Odnosząc się do postu moderatora - przepraszam, ale nie wiem jak ująć w kilku słowach ten problem.

hmm jeszcze można by zrobić kilka “głupich” testów np.

zmienić pule dzierżawionych adresów zaczynającą sie np od 20 i zobaczyć co się stanie lub w ogóle zmienić adresacje w LAN.

Zerknij jeszcze tu:

http://sieci-komputerowe.net/component/ … ow-w-sieci

i powiedz czy coś nowego wyszło w testach…

pzdr

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy - skąd dostajesz ten adres IP? Dostajesz go z jakiegoś serwera DHCP, podłączasz komputer do jakiegoś routera? Podłączasz w ogóle jakiś kabel do karty sieciowej? Nawet jeśli system Windows przypisałby automatycznie jakiś adres, byłby to adres z tego zakresu 169.254.0.0 - 169.254.255.255. Opisz dokładniej co i jak podłączasz.

Pozdrawiam!

Do routera TP-link TD-W8901G (w tym momencie) mam podłączony komputer (1) stacjonarny działający i ten nieszczęsny drugi komputer (2), z którym mam problem (połączony obecnie po kablu do zintegrowanej karty sieciowej). Gdy kabel jest odłączony to nie ma żadnego połączenia a gdy go podłączę to sytuacja się ma jak opisałem ją w pierwszym poście. Próbowałem połączyć się z routerem używając wi-fi pod USB ale problem jest ten sam. Dlatego zaniechałem tego i podłączyłem powtórnie kabel. Próbowałem także podłączyć samodzielnie komputer (2) bez tego pierwszego (1), ale też nic to nie pomogło. U kolegi także próbowaliśmy podłączyć go poprzez kabel (do liveboxa neostrady) najpierw wraz z jego komputerem a potem osobno lecz to także nie przyniosło nic nowego.

Kabel jest sprawny ponieważ testowałem go z komputerem (1) i wszystko było ok.

Co do postu

Obadałem tą stronę i zgodnie z jej zaleceniami doszedłem do tego, że problem jest po stronie DNS.

wpisałeś w ustawieniach tcp/ip karty sieciowej chociaż na chwile adres serwera dns 8.8.8.8 tak jak w zaleceniach ?

super by było jakby się udało wkleić ipconfig -all (a jeszcze lepiej jak z drugiego kompa też)

pzdr

Druga końcówka podłączona jest do routera? Bo właśnie o to mi chodzi, nie piszesz jak wygląda połączenie, cały czas piszesz, że podłączasz kabel do komputera, ale nie piszesz z czym łączysz ten komputer, domyślam się tylko, że z routerem, ale takie rzeczy trzeba jasno opisać. Kabel, którym podłączasz jest prosty, czy krosowany? Jaką masz kartę sieciową w komputerze 1? Podaj jeszcze to o co prosił kolega bor1904 oraz zrób zrzuty ekranu konfiguracji routera.

Pozdrawiam!

Tak więc po kolei. Zgodnie z poradami na stronie porobiłem testy pingów i zatrzymałem się dopiero na ostatnim - problem z DNS. Wpisałem adres serwera DNS 8.8.8.8 ale nie działało dalej. Postanowiłem jednak tak zostawić i nie zmieniałem tego. Zmieniłem także pulę adresów od 20 i teraz mam …1.20. Następnie przeprowadziłem znów te wszystkie testy z podanej strony i doszedłem znów do błędu DNS.

Karta sieciowa komputera (1): Realtek RTL8168D/8111D PCI-E (zintegrowana)

Karta sieciowa komputera (2): Via Rhine NDIS5 V384A (zintegrowana)

ipconfig /all z komp (1):

ws219_aaaa.jpg

ipconfig /all z komp (2):

lp757_all2.JPG

Kabel, który łączy komp (2) z routerem jest prosty i jedna końcówka jest podłączona do komputera a druga do routera. Przepraszam ale myślałem, że to iż komputer (2) jest podłączony bezpośrednio do routera jest oczywiste.

Konfiguracja routera.

a) Status device info

bs160_stats.JPG

b) Interface Setup LAN

jl36_LAN.JPG

Witaj,

Według mnie ten RIP2 podejrzanie wygląda ale skoro drugi komp pracuje to ok.

Jak według testów wychodzi DNS to z nim jest problem.

ping 212.77.100.101

dowodzi że karta generuje poprawnie pakiety wysyła je … router je poprawnie odbiera i przesyła dalej … no i droga powrotna to samo. jednak komputer odpytując się o DNS nie dostaje odpowiedzi … możliwości są według mnie dwie tak na szybko. 1. Najprawdopodobniej usługa “Klient DNS” szwankuje (albo podobnie sie nazywa) spraw w panelu sterowania w narz administracyjnych w usługach co sie z nią dzieje. jaki jest jej status i co po ewentualnym restarcie. można jeszcze użyć

ipconfig /flushdns

powiedz co daje polecenie "

nslookup wp.pl

" w lini poleceń

  1. Z jakichś powodów np firewall router nie przepuszcza zapytań DNS z tego adresu IP i to uniemożliwia dowiedzenie sie o rozwiązanie nazwy domenowej (np blokowanie portu)… ale nigdy z czymś takim sie nie spotkałem.

Jak już mega Ci sie chce to nie widze przeszkód aby podejść do sprawy skrajnie profesjonalnie i użyć snifera pakietów np wireshark.

Zobaczysz sobie co dokładnie sie dzieje … czy komp w ogóle wysyła zapytanie do serwera DNS… czy odp powraca… czy nie powraca zbyt późno … to jest stosunkowo proste.

czekam na info

Nie powinno wadzić, na innym routerze z tym samym interfejsem (prawdopodobnie oparty na tym samym firmware), też korzystałem z RIP2 w LANie. Nawet jeśli RIP2 na tym routerze sumaryzuje trasy, nie występuje tu nieciągłość sieci, więc pakiety powinny trafiać do celu.

Pozdrawiam!

Nie wiem co to za implementacja tego RIPa ale zakładam że to router brzegowy do sieci szczątkowej i nic oprócz bramy domyślnej nie powinny być odnośnie routingu.

Zupełnie zbędne a może rozsyłać ogłoszenia - a) bezpieczeństwo b) zasoby

pzdr

Niestety nie mam już tego routera, więc nie pamiętam, czy można wyłaczyć tego RIPa, ale ogólnie nie powinien mocna wadzić, poza właśnie ewentualnym zużyciem zasobów.

Pozdrawiam!

Sprawdziłem i usługa “klient DNS” jest uruchomiona (uruchamia się automatycznie ze startem systemu niezależnie od tego czy kabel sieciowy jest podłączony do komputera czy nie). Próbowałem już wcześniej "ipconfig /flushdns " ale nie pomogło tak jak i wyłączać firewall w routerze ale też nie przyniosło to żadnego efektu.

Polecenie “nslookup wp.pl” daje następującą odpowiedź

Serwer: google-public-dns-a.google.com

Address: 8.8.8.8


Nieautoryzowana odpowied<<;

Nazwa: wp.pl

Address: 212.77.100.101

Odnośnie parametru “Dynamic Route” to mam 3 do wyboru: RIP1, RIP2-B, RIP2-M. Próbowałem każdego (na komp (2))i nic… za to komp (1) działa na każdym z tych ustawień więc to chyba nie ma nic do rzeczy (w sensie w tym przypadku).

Pojawiło się jednak coś “nowego”. Przy próbie wydania zestawu poleceń “ipconfig /realese i ipconfig/renew” po wydaniu polecenia ipconfig/renew dostałem taki oto błąd, (pojawiało się to wcześniej ale jakoś umknęło mi to żeby o tym napisać). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ZA KAŻDYM RAZEM jak chce wykonać operacje “ipconfig /realese a następnie ipconfig/renew” to po wydaniu polecenia ipconfig /renew dostaję najpierw błąd a dopiero przy drugiej próbie mam “połącznie”. Co jeszcze ciekawsze gdy wpisuję pierwszy raz ipconfig/renew to pomimo tego, że w konsoli otrzymuję komunikat o błędzie to połączenie jest ustanawiane o czym informuje mnie dymek obok ikonki połączenia sieciowego na pasku - nie wiem czy to jest ważne czy też tak ma być ale zawsze to coś nowego czego dotychczas nie było.

rh411_error1.JPG

Co do mega profesjonalnego podejścia to jeśli nie rozwiążę tego problemu to pewnie tak spróbuję - dziękuję za podpowiedź.

jeszcze coś

route print -4

oraz co za komunikat otrzymujesz przy ping wp.pl ?

(najlepiej screen)

ewentualnie dodatkowo

tracert wp.pl

pzdr

Poniżej wrzucam screena z poleceniami, o które prosiłeś. Niestety polecenia “route print -4” moja linia komend nie zna dlatego daję samo “route print” ale to chyba niewielka strata.

go328_a.jpg

Na stronie pomocy tevh microsoftu :

Ten komunikat o błędzie oznacza, że nie można rozpoznać nazwy hosta docelowego. Sprawdź nazwy i dostępność serwerów DNS lub WINS.

Natomiast nslookup udowodnił że DNS działa … wiedział jaki serwer odpytać, zrobił to i dostał poprawne dane w odpowiedzi. czemu inne usługi tego nie robią nie wiem :confused:

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł.

Co masz w pliku C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts ?

Może tam jest błąd jakiś dziwny… jak wygląda to normalnie wpisz na końcu pliku:

212.77.100.101 wp.pl

212.77.100.101 www.wp.pl

i teraz po zapisaniu pliku spr pingnąć wp.pl albo przez przeglądarke wejsc na strone

pzdr

Plik Hosts wygląda normalnie, zawierał kilka linijek komentarza + local host. Dodałem linijki jak pisałeś i teraz strona wp.pl działa (w przeglądarce) ping też ok.

czyli na 300% DNS szwankuje ale w dziwny sposób … :confused:

na 100% brak virusów ?