Karta pamięci class 10 bardzo wolne tempo kopiowania

Witam!
Zakupiłem z jednym z popularnych marketów, kartę pamięci Sandiska class 10, 16GB. Przed długi czas wszystko było z nią w porządku. Używana w tablecie do trzymania dokumentów oraz zdjęć. Od pewnego czasu kopiowanie na nią stało się wręcz niemożliwe. Plik 1 GB kopiował się godzinami… Sprawdziłem więc za pomocą czytnika kart-nadal to samo, włożyłem kartę do innego telefonu-znowu to samo. Inna karta w tablecie, działa bez zastrzeżeń. Próbowałem formatować (długi format z poziomu windowsa), zmianę systemu plików na NTFS, znowu format z poziomu androida… nic nie pomogło. Czy ona się zepsuła, i czy można z nią jeszcze coś zrobić? Class 10 chyba powinno charakteryzować się dość dużą prędkośćią a Sandisk z tego co wiem jest firmą dobrą, w dodatku raczej nie podróba skoro kupiona w markecie na literkę K o niemieckiej nazwie?

Nigdzie nie jest napisane, że w Kauflandzie sprzedają najwyższej jakości produkty…
Jeden znajomy, który pracuje w firmie znanego producenta pamięci, opowiadał, że do testów w czasopismach wybierali najlepszej jakości płytki, a do marketów szły odpady.

Może własnie trafił Ci się produkt gorszej jakości.
Co pokazują testy karty?

@BloodyEyes czym najlepiej te testy zrobić? Wiem że jest masa takich programów, jednak chciałem zapytać co polecasz :wink:
EDIT:
Zrobiłem H2testw :smiley:
Wynik:

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 8.72 MByte/s
Reading speed: 32.3 MByte/s
H2testw v1.4