Karta pamięci do PS2 64 MB czy 8 MB?

Mam zasadnicze pytanie… proszę o porady osoby które kupiły karty pamięci do konsoli Playstation 2 wersja slim

Czy karty 64 MB Sony poprawnie działają? Bo mi się wydaję że oficjalnie Sony produkuje tylko 8 MB. Popatrzmy na samą cenę. Kupując kartę 8 MB Sony zapłacimy za nią ok. 60 zł. A kupując kartę 64 MB Sony które znalazłem tylko na allegro zapłacimy

ok. 40 zł. Więc w czym tkwi haczyk? :hmmm:

np. Karta 8 MB SONY http://www.x1.pl/sony/products3.php?id_products=1000

np. Karta 64 MB SONY http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=319389792

A więc moje pytanie brzmi czy karta 64 MB będzie działać poprawnie bez żadnych zarzutów?

nie ma raczej haczyka, oryginalne peryferia do konsol z logo SONY zawsze miały swoją wysoką cenę, główna różnica jest taka że oryginały są wytrzymalsze i żadziej trafiają się walnięte egzemplarze (w zasadzie bardzo żadko)… sama technologia wykonania nie jest jakaś kosmiczna więc firmy trzecie konkurują właśnie ceną…

oczywiście w skrajnych przypadkach, podróby robione “chałupniczą metodą” przez jakieś chińskie “marki”, może być tak że po tygodniu użytkowania sprzęt nadaje się do kibla dlatego warto wybrać produkt który mimo że nie oryginalny jest sprzedawany pod jakąś marką (dobrze jak maja też swoją stronkę itp:) a takich jest kilka,

no to tak jak myślałem… chcę jeszcze wiedzieć czy Oryginalna konsola Sony bedzie chciała czytać te “chińskie” karty pamięci?

Jeśli wykonanie stoi na jakimś poziomie to powinna, choć po dłuższym użytkowaniu mogą np: znikać save`y (mogą ale wcale nie muszą, z tym jest loteria), sam posiadam podrabianą memorkę do PSXa i jak na razie działa jak należy, jedyny problem jaki miałem to niemozność sformatowania spod menu konsoli, pomogło za to formatowanie z menu gry.

dzięki za odpowiedź… a wiesz może jeszcze ile zajmuje save’y. Chodz mi np. z takich gier jak PES08 FIFA08 HFS Pro Street itd?

W przypadu PS2 save mają różne wielkości w zależności od ilości danych w nim zawartych (w odóznieniu od PSX gdzie istaniał sztywny podział na bloki i nawet gdy dany save zajnował jedynie kilka kilobajtów to i tak zabierał pełny blok).

save zajmują różnie… ale przeważnie ok. 256kb…