Karta pamięci do Sony Nex-5n

Poradźcie proszę jaką wybrać kartę pamięci SDHC? Chodzi mi o wybór prędkości, pojemności. Może sami czegoś używacie i polecicie? Zależy mi na karcie, która pozwoli mi również na zapis filmów w najwyższej jakości. Z góry dzięki

Najlepiej firmową: Kingston, Sandisk. Znajomy kupił do NEXa jakieś badziewie na Allegro bo było tanie i kilka razy mu już zamazało tablicę partycji, na szczęście udawało się odzyskać dane. Ale ja osobiście i on teraz korzystamy z firmówek i nie ma takich problemów. Wiadomo szybsze i większe zawsze będą droższe ale tu opłaci się bo przymanjmniej dostaje się jakość. Wielkość minimum 8GB a najlepiej 32GB. Te karty maja już odpowiednia prędkość zapisu i spokojnie pozwolą zapisywać ci filmy o wysokiej jakości.

Niesamowicie profesjonalna odpowiedź kolegi jasia. Chyba mu dziadek doradził. Jeśli będziesz robił serie zdjęć w rawach to wydaje mi się że powinieneś zastanowić się chociaż nad na “oryginalną” SanDisk Extreme III, chociaż nie wierzę że jeszcze karty do tej pory nie kupiłeś.