Karta pamięci - dziwne zachowanie

Cześć. Miałem w tablecie kartę pamięci, która zaczęła się dziwnie zachowywać. Po przeniesieniu na nią czegokolwiek (najprostszy przykład to plik wideo) plik widniał na karcie, ale nie można go było odtworzyć- zacinał cały odtwarzacz. Co najciekawsze, po ponownym uruchomieniu urządzenia przeniesionego pliku nie było, widniał “stary” stan karty.

Teraz najciekawsze. Karty nie można sformatować (próbowałem Windows - nie można ukończyć, SD Card Formatter, nawet HDD Low Level Format. Kiedy wyjmę czytnik z USB i umieszczę ponownie zawsze widzę stare pliki na karcie. Mogę je usunąć, jednak ponowne włożenie karty dalej je pokazuje. Odczytać z karty mogę wszystko bez problemu, tylko właśnie jakby nic usunąć czy dopisać.

Jakieś pomysły co jeszcze mógłbym spróbować zrobić ? Obstawiam, ze jednak pojedzie na gwarancję, ale chciałbym ewentualnie jeszcze czegoś spróbować przed zgłoszeniem.

To jakaś firmowa karta?
Przeczyść dokładnie styki. Spróbuj sformatować w tablecie, aparacie fotograficznym itd.

Nie zmieniłeś czasem fat32 na ntfs a karta go nie obsługuje?

Tak, karta markowa. Nie, nie zmieniałem formatu plików. Cały czas była w tablecie jako pamięć dodatkowa, nic nadzwyczajnego. Próbowałem formatować w samym tablecie ii niby format się wykonuje, ale karta nadal jest pełna - efekt jest taki sam.

Miałem podobną sytuację, karta gubiła wgrane pliki (szczególnie duże) i traciła pojemność. Użyłem, nazwy nie pomnę, programu do odzysku i okazało się, że te dane były i można było skasować. Karta jednaki tak poszła w śmietnik (z Aliexpresu).