Karta pamięci - jak odblokować zapis i usuwanie z niej?

Witam.

Mam taki problem. Posiadam kartę pamięci (MicroSD), mam na niej muzykę i kilka folderów (pustych). Problem polega na tym, że nie mogę ich usunąć, ponieważ wyskakuje komunikat o zabezpieczonym dysku. Nie działa ani Delete ani Shift+Delete, Unlocker też nic nie daje. Teraz moje pytanie. Jak odblokować tą kartę ? Zaznaczam, że karta jest w adapterze, jednak Lock nie jest przesunięty w dół, więc to nie od tego.

I może podepnę jeszcze jedno pytanie, ale to tak przy okazji. Czy z kamery z dyskiem twardym (Sony DCR SR-37) mogę zrobić przenośny dysk ? Da się takie coś zrobić ? Kiedy chcę coś na nią wrzucić zawsze wyskakuje komunikat, że dysk jest tylko do odczytu, nawet usuwać z niej tak nie mogę filmów, muszę to robić przez menu w kamerze.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Karta Micro SD posiada “suwak” zabezpieczający dane

mgsm13555.jpg

Używasz adaptera czy bezpośrednio ? Suwak widoczny na adapterze

Ty przeczytałeś posta mojego ? Wyraźnie napisałem, że LOCK nie jest przesunięty w dół.

Przepraszam nie doczytałem, próbowałeś zmieniać jego pozycje?

Próbowałem, nic to nie zmieniało.

Miałem ten sam problem z tą samą kartą.

W sklepie wymienili na nową , okazało się ,że karta była uszkodzona.

Tak po kilku miesiącach używania ? Jest to możliwe ?

EDIT1:

Dzięki za chęci, karta już działa jak należy. Nie wiem nawet co się stało. Miałem jeszcze inny problem, ni z tego ni z owego zniknął mi napęd, a karta w tym momencie zaczęła działać jak powinna :? ale napęd sam naprawiłem i wszystko działa.

A do tej kamery. Nie ma nikt żadnego pomysłu ?