Karta pamięci microSD do HTC WinPho 8s

Szukam karty microSD pojemność (4 lub 8GB) może ktoś poleci sprawdzonego dostawcę lub ciekawą ofertę za przestępną cenę. Pisałem do sprzedawców z Allegro i sami znawcy i przekumaci oferują mi treść maila (Witam, tak karta ta będzie działać, jednak do nowszych telefonów zalecane są szybsze karty gdyż lepiej zachowują się w smartphonach i zainstalowanych na kartach aplikacjach najlepiej aby karta była z uhs-1 np ) Co to znaczy lepiej się zachowują ? pompa ?

Aparat Twojego HTC umożliwia wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5,0 MP oraz robienie filmów w HD 720p.

Jeśli nie chcesz aby “mulił” potrzebna Ci karta z szybkim transferem danych.

Nie wiem czy wiesz, ale karty pamięci (SD) do 2GB umożliwiały formatowanie tylko jako FAT

(dla ówczesnych technologi prędkości i ten standard był wystarczający).

Karty z pamięcią nowszej generacji (SDHC), te 4-32GB obsługują już format FAT32.

Wśród nich znajdują się także karty “wolniejsze”, stosowane w zasadzie jako “magazyny” dla

danych nie wymagających szybkich transferów. Należą do nich m. in. karty klasy 4, klasy 6 itp.

Prędkości kart określa współczynnik transferów zapis/odczyt, a także: Class.

Do sprzętów najnowszej generacji stosuje się w zasadzie karty posiadające minimum Class 10.

Obecnie sprzęty najnowszej generacji, wymagające bardzo szybkich transferów dużych ilości danych

obsługują już karty SDXC. Karty o pojemnościach od 64GB.

Niestety, starsze czytniki w zdecydowanej większości nie “obsługują” tego standardu.

Ale wracając do Twojego problemu.

Jeśli posiadasz już dobry sprzęt, a takim jest Twój HTC, kup sobie kartę “z przyszłością”.

Kartę 32GB Class10.

Większej już zapewne do Twojego sprzętu w chwili obecnej nie dasz rady podłączyć.

Przy ofertach sprawdzaj klasę karty i transfer.

Tańsza karta, bo o takiej piszesz, najczęściej posiada stare “pamięci” i będzie zdecydowanie

dużo wolniejsza od tej droższej (stąd różnica w cenie, a nie, “że sprzedawca to naciągacz”).

Mając Twój sprzęt nie żałował bym kilku dych więcej na dobrą kartę.

Po zakupie szybko to docenisz.

Ale decyzja i wybór należy do Ciebie.