Karta pamięci nie odczytuje plików ze zdjęciami

Mam, a w zasadzie miałem, na karcie pamięci (Kingston, 8GB) kilkadziesiąt zdjęć w postaci plików JPG. Dwa dni temu było jeszcze wszystko okey, dziś wkładam kartę do aparatu i ten prosi mnie o formatowanie. Po włożeniu do komputera okazało się, że nie ma żadnych plików z fotkami, a istnieje jede duży plik o nazwie  “USBC┬¸” który ma ponad 3 GB. Jest możliwość odzyskania danych z tej karty? Zależy mi na tych fotach, więc będę wdzięczny za pomoc, co mogę zrobić.

Kilka programów do odzyskiwania danych w tym temacie:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/455296-odzyskiwanie-plików-z-sformatowanego-pendrive/

No tak, ale jeśli wykonam formatowanie to wtedy jest chyba prawdopodobieństwo, że już totalnie nic się nie uda odzyskać.

Nie formatuj tylko sprawdź czy jakiś program potrafi odzyskać dane.

Masz tam napisane jak ustwawić żeby odzyskać dane z uszkodzonych lub sformatowanych dysków.

Dzięki Recuva udało mi się odzyskać już pół tysiąca zdjęć z tej karty pamięci… które były tam na początku roku. Później karta była formatowana i zdjęć zrobionych po formacie program nie znalazł.

Bardzo dziwny format. Prędzej spodziewałbym się problemów z odzyskaniem starych zdjęć niż tych stworzonych po formacie.