Karta pamięci nie odczytuje plików ze zdjęciami

(mariuseq) #1

Mam, a w zasadzie miałem, na karcie pamięci (Kingston, 8GB) kilkadziesiąt zdjęć w postaci plików JPG. Dwa dni temu było jeszcze wszystko okey, dziś wkładam kartę do aparatu i ten prosi mnie o formatowanie. Po włożeniu do komputera okazało się, że nie ma żadnych plików z fotkami, a istnieje jede duży plik o nazwie  "USBC┬¸" który ma ponad 3 GB. Jest możliwość odzyskania danych z tej karty? Zależy mi na tych fotach, więc będę wdzięczny za pomoc, co mogę zrobić.

(Atis) #2

Kilka programów do odzyskiwania danych w tym temacie:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/455296-odzyskiwanie-plików-z-sformatowanego-pendrive/

(mariuseq) #3

No tak, ale jeśli wykonam formatowanie to wtedy jest chyba prawdopodobieństwo, że już totalnie nic się nie uda odzyskać.

(Atis) #4

Nie formatuj tylko sprawdź czy jakiś program potrafi odzyskać dane.

Masz tam napisane jak ustwawić żeby odzyskać dane z uszkodzonych lub sformatowanych dysków.

(mariuseq) #5

Dzięki Recuva udało mi się odzyskać już pół tysiąca zdjęć z tej karty pamięci... które były tam na początku roku. Później karta była formatowana i zdjęć zrobionych po formacie program nie znalazł.

(km_00618) #6

Bardzo dziwny format. Prędzej spodziewałbym się problemów z odzyskaniem starych zdjęć niż tych stworzonych po formacie.