Karta pamięci przywraca usunięte pliki

Używam karty pamięci Kingston 32 GB na telefonie Huawei Y5 2018. Przechowuję na niej głównie muzykę. Ostatnio usunęłam kilka płyt, jednak po kilku dniach zauważyłam, że wciąż mam je w kolekcji. Usunęłam ponownie, ale wygląda na to, że nie mogę się ich pozbyć. Jak to możliwe i co mogę z tym zrobić? A może po prostu czas kupić nową kartę?

Sprawdź czy synchronizacja może przywraca albumy?

Dziwne by było, że karta sama z siebie umie przywracać informacje gdzie plik był zapisany.

Gdzie mogę to sprawdzić?

W ustawianiach konta google/dysku google :arrow_right: synchronizacja?

Wyłącz na kilka dni, usuń znowu albumy i obserwuj.

1 polubienie

Możliwe, że karta jest zwyczajnie uwalona. Brak możliwość usunięcia pliku, wracanie po restarcie itp. to częsty objaw uszkodzenia. Sprawdzić w czytniku w komputerze czy jak wykasujesz, wyjmiesz i ponownie podłączysz, to zniknie czy wróci.

A nie masz w telefonie np. aplikacji Spotify / Tidal i w opcjach zaznaczone by ściągać muzykę na dysk z automatu ?

Nie miałam zaznaczonej takiej opcji, a Spotify usunęłam kilka dni temu.

A tą muzykę masz w formie fizycznej czy z serwisów streamingowych >

Pliki MP3, zgrane z płyt :slight_smile:

A kolekcję gdzie się wyświetlają ? Bo może to tylko okładki ?

W aplikacji Pulsar. I to nie tylko okładki, normalnie mogę słuchać tych płyt, jakbym w ogóle ich nie usunęła :confused:

I na 100% nie masz aby włączonej opcji pobierania utworów z automatu?
W ogóle jak usuwasz treści muzyki - poprzez aplikację czy fizycznie w menadżerze danych ?

Właśnie nie mam. A usuwam przez menadżer danych.

To zróbmy test.

  1. wyłącz internet (WiFi + dane pakietowe), usuń pliki przez menadżera danych i zrestartuj telefon.

Nie pomogło :confused:

Mimo braku internetu w telefonie, pliki muzyczne wracają?

Dokładnie.

Były próby formatu karty?

Nie, a jak to zrobić?

Ustawienia, pamięć, formatuj