Karta pamięci uszkodzona?

Witam, innego tytułu nie da się dać niestety ;(.

więc winowajcą jest mój kochany telefonik xperia x10 mini pro z androidem 2.1

A więc tak - żeby nie oszaleć musiałem podzielić kartę na 2 partycję - ext 2 i fat (pierwsza na aplikacje przenoszone programem link2sd).

Dzisiaj będąc w szkole zobaczyłem, że nie mogę odblokować telefonu ani na nic nie reaguje. No to standardowo reset telefonu z wyjęciem baterii

Po zrestartowaniu fona piszę mi “pusta karta SD - karta sd jest pusta lub zawiera nieobsługiwany…” dalej się ucina bo mam to w bieżących :).

Próbowałem kartę uratować w mini tool partition wizard (jakoś tak, jakby było źle - zedytuje zaraz) ale tam jak podłączam telefon pisze i wyszukuje kartę pamięci pisze - bad disk.

Niestety już nie wiem co robić, bo to nie pierwszy (drugi czy trzeci) sądze, że 3 razu karta pamięci nie wytrzymała ;(.

Proszę o wszelką pomoc!

Ile czasu posiadasz już tą karte pamięci? Zdaje mi się że umarła śmiercią naturalną :wink: sprawdź :arrow: http://news.elektroda.pl/ywotnosc-karty-sd-t464962.html

niecałe 1,5 roku

aaaa… zapomniałem modelu. Jest to SanDisk microsdhc class 2 8gb

Miałem podobny przypadek lecz w LG GT540 też po zrobieniu Link2SD, u mnie płyta główna uszkodziła kartę pamięci lub karta płytę. W efekcie telefon nie wykrywał żadnych kart pamięci a karta też została uszkodzona na szczęście wszystko miałem na gwarancji.

Spróbuj sprawdzić czy telefon wykrywa Ci inne karty i spróbuj podłączyć kartę do PC przez jakiś czytnik kart i zobaczyć czy wtedy możesz coś zrobić.

Przez czytnik w ogole nie wyszukuje karty pamieci… A przez telefon wyszukuje ale pisze (przez narzedzie formatowania z windowsa), ze nie moze sformatowac, a mini tool partition wizard pokazuje, ze ‘bad disk’

Jak wroce ze szkoly, to zobacze na 2 innych kartach pamieci.

EDIT.: Z drugim no-name od nokii 5800xm też miał problem, ale z 2gb kingstona bez problemu…

dziękuję, już sobie poradziłem…

Ze sformatowaniem karty dał radę zwykły SE Hazel. Administratora proszę o zamknięcie.