Karta PCI-E 16x v2.0 w złączu PCI-E 16x v1.0

Trochę poczytałem jeszcze o DXVA i okazuje się że od którejś wersji sterowników są z nim problemy na układach nvidii, może w nowszych sterownikach coś z tym zrobili bo informacje o tych problemach pochodzą z 2008r.

Co do zmiany hardware to wciąż się waham i chciałbym zasięgnąć opinii bardziej obeznanych w tej kwestii.

Z tego co się orientowałem na allegro to mało jest modeli cpu na AM2 wyższych od mojego będących w moim zasięgu cenowym.

AM3 i AM2+ jest trochę więcej ale nie wiem czy jest sens montować jakiegoś np. Phenoma z niższym zegarem niż mój Athlon 62 X2 biorąc pod uwagę że płyta obniży szynę systemową z HT3 do HT2, żeby się nie okazało że na tym nic nie zyskam lub nawet stracę…

Kolego ja mimo wszystko bym zaktualizował sterownik do grafiki i odpalił coś przez DVXA w mpc-hc (dla samego testu nie zmuszam do jego używania) w ustawieniach w filtrach wewnętrznych odznaczyć h264/avc, vc-1 (FFMpeg) i zaznaczyć h264/avc, vc-1 (DVXA) i odpalił jakiś 1080p i zobaczył obciążenie procesora. Jeżeli będzie wysokie to zobacz jeszcze jedno ustawienie:

http://dl.getdropbox.com/u/76037/dxva/o … ptions.PNG

I znowu test.

No i zastanowił bym się nad aktualizacją systemu do 7 zamiast poczciwego XP.

Tak tylko to niestety już kosztuje, gdyby nie to to już bym się dawno na niego przesiadł…

scripter1 , przetestuj według instrukcji struart , ,jak będzie kicha , to załatw/pobierz sobie wersje testową Windows 7 i na nim sprawdź , to potwierdzi lub wykluczy potrzebę zakupu GPU lub CPU , ewentualnie systemu - będzie wiadomo na czym stoisz.

Sprawdź czy procek się nie dławi.

Obecnie mamy 2012, windowsiane sterowniki Nvidii od lat dobrze radzą sobie z DXVA. Gwoli innych poruszanych kwestii:

Ad. 1

8400 GS obsługuje (w zależnosci do wersji) co najmniej PureVideo drugiej generacji http://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Pur … reVideo_HD , bez problemu odtworzy więc materiał HD. Jest jedno małe ale: film musi być odpowiednio enkodowany, inaczej lipa (a własciwie dekodowanie CPU-only). Jeśli więc korzystasz / planujesz korzystać z kiepsko zakodowanego materiału H264 / VC-1 w wysokich rozdzilczościach to niestety czeka Cię minimum wymiana procka, a w praktyce pewnie procka + płyty + pamięci.

Ad. 2

XP w praktyce zupełnie przyzwoicie sobie radzi z DXVA, bynajmniej nie tylko z zabytkowym materiałem w MPEG-2. Wymiana na Viśtę / W7 nie przyniesie prawdopodobnie namacalnych korzyści w tym przypadku.

Podsumowując: do dobrze zakodowanego materiału HD obecny sprzęt powinien wystarczyć na luzie - o ile jest sprawny. Do tego mniej dobrego będzie niestety potrzebny mocny, w miarę współczesny procek, bo tam akceleracja sprzętowa po prostu nie zadziała.