Karta PCMCIA - polepszenie jakości sygnału

Witam serdecznie

Przeszukałem forum jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na poniższe pytanie:

Czy kupując karte PCMCIA Wireless Lan jakość i siła odbieranego sygnału będzie lepsza/większa od sygnału który odbiera moja wbudowana arta WiFi ?

Posiadam laptopa Toshiba A200 14D , ma on wbudowana karte WiFi i łape dzieki niej internet w moim wrocławskim mieszkaniu :slight_smile: Sygnał jest bardzo słaby, net czesto sie rozłącza i babunia u której mieszkam powiedziała ze wcześniejsi lokatorzy “łapali internet bo dokupili sobie jakieś wkładki do internetu” heh , domyślam sie ze chodzi włąsnie o karte Wifi pod PCMCIA :slight_smile:

I jeszcze jedno, w specyfikacjach mojego komputera jest napisane ,że posiada gniazdo ExpressCard i nie wiem czy karty PCMCIA będa przez ten “otwór” działać czy to jest coś zupełnie innego.

[edit] Karta z małą antenka mogłaby dać sobie rade i to całkiem dobrze, znalazłem kilka sieci z dobrym zasięgiem ale zaszyfrowanych ;p Macie może jakieś propozycje kart które pomogą mi w połączeniu sie z sieciami strzezonymi (BT3 aircrack)

O pomoc i porade prosi bardzo serdecznie,

zdesperowany brakiem internetu internauta.

PCMCIA nie wejdzie do gniazda expresscard a expresscard są drogie :stuck_out_tongue:

Taniej by cię wyszło kupić na usb z zewnętrzną anteną i taką polecam 8)

Witam.Kiedyś uzywałem tego:

http://www.allegro.pl/item753133252_edimax_ew_7318usg_karta_wifi_54mbps_usb_pendrive.html

dokupiłem parę metrów kabla z końcówkami i antena była zawieszona za oknem :slight_smile:

Po raz kolejny, WIELKIE DZIĘKI PANOWIE :slight_smile:

Jak musisz przedłużać, to użyj kabla USB :wink: