Karta RAM do 350zł

Witam!

Mój sprzęt:

Nie ma większego sensu, aby inwestować w tego gruchota, tym bardziej że dołożenie większej ilości RAM-u najpewniej nie da żadnego przyrostu mocy w grach. Na Twoim miejscu, kupiłbym:

Procesor: Intel Pentium G3258 BOX

Płyta: ASRock H81M

Pamięć: 4GB GoodRam Play 1600 MHz CL9

Dysk, jeśli nie potrzebujesz większego, zabierasz ze starego komputera. Zasilacz, jeśli jest markowy, również. Jeśli nie jest, bierzesz Corsaira VS 450. Wtedy masz flaki za 600/750 złotych (zależnie czy zasilacz masz warty zostawienia [znaczy się, podaj jego firmę lub zrób zdjęcie bocznej nalepki]), za obecne części pewnie ze 150-200 złotych dałbyś rade wyciągnąć na Allegro. Za reszte funduszy będziesz w stanie szarpnąć się na R7 260X lub GTX 750Ti, GTX 660. Wydajność z takiego zestawu byłaby wielokrotnie wyższa od tego, co mógłbyś wycisnąć ładując kasę w obecny sprzęt.

Zasialacz to: Modecom Premium 500

Mam dwa pytania:

-czy musze kupować i zakładać procesor, płyte i pamięć od razu czy po kolei tj. pamięć i płyta główna, później procesor?

-czy moja aktualna karta graficzna będzie współgrała z poleconymi przez Ciebie pamięcią, płytą i procesorem?

Musisz mieć komplet żeby to działało czyli płytę procesor i pamięć ram ,

z twojego starego PC jedyne co będzie działać na nowej płycie głównej to : karta graficzna , twardy dysk oraz napęd jeśli posiadają złącze SATA to też będą działać.

Masz słabej jakości zasilacz jego też trzeba zmienić.

A zasialcz jaki polecacie?

Już pisałem, Corsair VS Series 450 - kosztuje około 150 złotych.

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

Ok, dzięki. Biore sie za zamawianie :smiley: