Karta sapphire hd2600xt resetuję się

Witam

Posiadam kartę jak w tytule. Mam taki problem, że zawsze jak gram w jakąś grę to albo przy samym włączeniu albo po upływie koło 15min resetuje mi się karta … To znaczy tak to wygląda bo komputer się nie resetuje od razu tylko karta sie jakby wyłącza i monitor nie odpowiada pisze “no signal”. Nie rozumiem co to może być. Wygląda tak jakby sterownik resetował procesor graficzny.

Próbowałem z różnymi sterami. Od sapphire po Omege i zawsze to samo. Oczywiście sterowniki instalowane po formacie bo wcześniej miałem 7600GS i nie miałem problemów. Dodatkowe zasilanie podpięte, wiatrak się kręci, temperatura bardzo mała (obudowa ciągle otwarta).

Powiem jeszcze, że podczas uruchomienia 3Dmarka03 lub 06 program przestaje odpowiadać pobierania informacji o systemie ( chodzi mi o te okienko jak się program ładuje).

Zawsze się resetuję ten procesor graficzny w momencie kiedy ładuję się gra i powinna już za chwilę wejść. To znaczy np. Timeshift chodzi normalnie ale co następny lvl kiedy jest wczytywanie to po wczytaniu już następuje restart. Np. Stalkera jeszcze nie włączyłem bo już po samym wczytaniu nowej gry następuje reset karty. ProStreet - karta resetuje się podczas gry. :evil: :evil:

Sapphire jak na razie wypuścił stery 2 miechy temu więc wskazuje na to, że muszą się spisywać dobrze (bo w innym wypadku wyszły by nowe). Szukałem BIOSu do karty ale nie ma do tej.

Specyfikacja komputera:

ASUS A7V880

2x1Gb DDR

Sempron 2800+

Sapphire Radeon hd2600xt AGPx8

Zasilacz 350watt <== Czy to wina tego szitu ?? Ale da się to jakoś sprawdzić samemu czy to przez zasilacz zanim kupię nowy ?

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

tak to może być wina zasilacza, zwłaszcza gdy jest to no name… podaj markę.

możesz też ustawić w BIOSIE obsługę AGPx4 (domyślnie pewnie jest AGPx8) - zmiana nie ma wpływu na wydajność.

Oki już zmieniam na AGPx4 i sprawdzimy czy coś to pomoże… z/w :slight_smile:

EDIT: To samo karta dalej sie resetuje.

Wyłączyłem w sterownikach opcję VPU Recorvery, myślałem, że będzie ok ale dalej to samo. Nie mam już sił, nowa karta i nie można w nic pograć :frowning:

skombinuj porządny zasilacz !!

jaki jest twój zasilacz

marka, moc

nie mam teraz zbytnio kasy. Kupiłem nowy zasilacz Tracera 400W i wszystko śmiga! jednak to była wada tego shitu co miałem wcześniej.

Ale pisałem wcześniej też o 3dmarkach. Dalej nie mogę ich włączyc. Wyskakuje logo programu (małe okno) zbiera chyba w tym momencie informacje o sprzęcie i następuje zwiecha kompa. Na szczęście menadżer zadań działa i mogę go zamknąc.

Tylko 3dmark01 działa, reszta nie. Co to może powodowac ?

inwestycji życia to ty nie zrobiłeś :lol:

napusłeś w systemie sterownikami (wielokrotne instalacje różnych wersji) - za pewne, zaktualizuj directx, wyczyść pozostałości po sterownikach DRIVECLEANEREM czy podobnym i zainstaluj sterowniki.

Ale komp jest po formacie bo robiłem do dużo razy. Po ostatnim wczorajszym formacie wgrałem jedne stery i to wszystko. Directx 9.0c ten co się wgrał razem z płytki od karty, więc pewnie najnowszy. Ale jeszcze na wszelki wypadek, zainstaluje directx jakiegoś nowego z neta…

Mam tę samą karte graficzną co ty. U mnie też wystepował problem z 3Dmarkami, taki sam jak u ciebie. Aby 3d marki działały dobrze należy zainstalowac łatkę dostępną na stronie futuremark. Umiesciłem ja także na serwerze jak byś nie mógł znaleźć.

http://rapidshare.com/files/86458011/Fu … r.exe.html