Karta sd - komputer wymusza format

Witam, mam problem i moja sytuacja przedstawia sie nastepujaco. Niespelna przed dwoma tygodniami nabylam w salonie telefonii komorkowej samsunga galaxy, do zestawu byla dolaczona karta pamieci, zgralam zdjecia, uruchomilam, wszystko bez zarzutu. Po paru dniach karta zwariowala. Wyswietlal mi sie komunikat “karta sd jest pusta lub nieobslugiwana przez urzadzenie”. Wyjelam ja wiec, wsadzilam w czytnik, probowalam odtworzyc jej zawartosc na komputerze. Komputer rowniez zwariowal.

Zada formatu, nie czyta danych, nie mam do nich dostepu. Nawet probowalam formatowac, to wyskoczyl mi komunikat, ze system windows nie byl w stanie dokonczyc formatowania. Czy ktos jest mi tu w stanie pomoc? Chcialabym w miare mozliwosci odzyskac te dane…

spróbuj Scandisk, a jeśli to nie pomoże:

TestDisk & PhotoRec 6.13

ale danych to chyba już nie odzyskasz.

toratoratora0 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Jeśli dane nie zostały nadpisane innymi danymi, to odzyskasz, formatowanie to operacja utworzenia systemu plików na nośniku pamięci, formatowanie nie usuwa samych danych, usuwa tylko informacje o danych, będących na nośniku pamięci, tzw. znaczniki danych.