Karta SD oderwana blokada zapisu

Mam pytanie, w kartach sd po lewej stronie jest taki pstryczek do przełączania blokady zapisu. Niestety się urwał :frowning: i karta jest tylko w trybie odczytu. Miał ktoś taki problem i czy macie pomysł czy da się z tym coś zrobić? czy karta do śmieci?

Jeśli karta jest w trybie" tylko do odczytu", to i tak pół biedy. Jak najszybciej kup nową kartę i przegraj dane.

nie zna życia ten, kto nie miał kaset magnetofonowych. taśma klejąca, kawałek plastiku i jedziemy.

Pod warunkiem że jest ten kawałek plastiku :confused: myślałem nad troszkę trwalszymi rozwizaniem ale już sprawdziłem zasadę działania blokady ale dzięki.

Pół biedy… raczej właśnie pech i tak te dane mam na komputerze bo to karta z aparatu. Na marginesie rada żeby jak najszybciej przegrać jest nietrafiona bo mechanizm blokady zapisu nie ma nic wspólnego z sama karta I pamięcią.

Przełożyć z jakiegoś adaptera karty, dociąć kawałek plastiku np. z brzegu wieczka opakowania TikTak,
zakleić klejem na ciepło.

Szczelinę można wypełnić klejem, spiłować pilniczkiem nadmiar i dodatkowo zakleić taśmą, tak aby ‘plomba’ w razie odklejenia się nie wypadła gdzieś do urządzenia. Metod jest setki. U mnie sprawdziło się po prostu zaklejenie taśmą. Była wystarczająco sztywna.

Co mu grozi, że taka ma się spieszyć? Ten kawałek plastiku tylko wpływa na urządzenie w której karta jest używana, w żaden sposób nie ingeruje w układ elektryczny karty. Karta nadal jest w takim samym stanie jak z tym przełącznikiem tylko urządzenie nie wchodzi w tryb wysyłania danych do karty.
Wystarczy zalać wycięcie jakimkolwiek tworzywem sztucznym i karta będzie przez każde urządzenie widziana jako pełnowartościowa.

Nie chodzi o to, że coś grozi, ale jechanie na “środkach zastępczych” chyba nie jest dobrym wyborem :slight_smile:

Jaki “środek zastępczy”? To jest zwykłe naprawienie karty, przecież sama struktura pamięci pozostała bez zmian (z treści postu wynika, że jest całkiem sprawna)