Karta SDHC - nie chce sie otworzyc

Witam. Nie wiem do jakiego tematu to dać, wiec postanowiłem tutaj.

Wczoraj robiłem zdjęcia i filmy z turnieju i dzisiaj chciałem je przeglądnąć i powrzucać na internet… No niestety, gdy wpinam kartę do czytnika w Windowsie (7) wyskakuje komunikat, że muszę go sformatować, klikam formatuj i widzę, że zamiast 16Gb widnieje 30Mb ! To po pierwsze.

Po drugie : Gdy wchodzę w zarządzanie dyskami pisze, że system plików to RAW, a żeby formatować muszę go zmienić na FAT lub NTFS - przeczytałem dość dużo tematów na różnych forach między innymi na tym forum i żaden sposób nie pomaga… Próbowałem kilkanaście programów do odzyskiwania danych, które wcześniej działały gdy znajomy skasował sobie przez przypadek pliki etc. W moim przypadku równiez to nie działa. Próbowałem również formatować tę kartę przez konsole cmd - tam też nie działa… Nie wiem co z tym fantem zrobić , gdyż te materiały sa bardzo ważne… Bo jakbym sformatował te karte to jakaś szansa odzyskania danych by była… Próbowałem również na innym komputerze i jest to samo, Próbowałem sformatować te karte w aparacie aczkolwiek w aparacie gdy naciskam “Formatuj” tak jakby aparat sie zawieszał, bo żaden pasek postępu nie leci do przodu, próbowalem rownież włożyc tę kartę do kamery i kamerę podpiąć przez USB do komputera - to też nie pomaga…

Najbardziej mi zależy na tym aby ktoś mi doradził jak zmienić system plików z RAW na FAT/NTFS i dlaczego zamiast 16Gb pisze, że jest 30Mb… Sądze, że z tej karty już nic nie będzie, myślałem ją rownież wysłać do Krakowa do dystrybutora aby coś również pomyśleli nad tym, aczkolwiek zanim oni coś zaczną robić to minie kilka tygodni…

Będę bardzo wdzięczny jeżeli, ktoś da chociaż mała radę jak zmienić system plików z RAW na FAT/NTFS byleby tylko sformatować tę kartę. Z góry dziękuję.

komaryt , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.