Karta się grzeje

Jest to problem ale nie z oprogramowaniem, a ze sprzętem ale może coś pomożecie:

Mam Radeona X800XL. Posiada on 2 rodzaje chłodzenia: pasywne i aktywne, a mimo to po 30 minutach grania w NFSU 2 (full detale) osiąga on temperaturę 60 stopni. To jest dość dużo chyba, bo miernik temperatury (w obudowie) alarmuje o tej nie prawidłowości. Napoczątku się tym przejmowałem ale pewnego razu to olałem i grałem 2 godziny bez przerwy (to wcale nie powinno być dużo). Karta się chyba lekko przyaliła, bo przed tym jak się Winda uskuteczni to te literki były pomarańczowo-białe, a NFS’a to w ogóle nie mogłem grać. Teraz wymieniaja mi kartę. Jeśli problem bedzie się powtarzał to co mam zrobić??

Spróbuj zastosować jakieś dodatkowe chłodzenie 8)

Niby jakie i niby gdzie??

60C dla Radeona X800XL podczas grania to Bardzo dobra temperatura.

Co to za miernik w obudowie do temperatury??

Wyświetlacz LCD w obudowie. 3 pomiary temperatur:

  • Karta graficzna

  • Procesor

  • Ogólna temp. w kompie

i on juz przy 59 zaczyna tak “pikać”, jak coś by było nietak.

To napewno masz regulacje od tego czujnika to zwieksz na wieksza, bo te karty spokojnie wytrzymuja wiecej niz 60C.

Tobie sie karta nieprzegrzewa!Jak niema regulacji poziomu temp. to odlacz od poziomu GPU i niebedzie piskalo.

to od czego ona po 5 dniach padła??

Napewno nie od 60C podczas grania.

A zasilanie podpięte pod kartę? A zasilacz jaki?

400 W przynajmniej tak jest napisane. MERCURY, tak jak obodowa

Zobacz sobie na próg spowolnienia pracy kart graficznej… u mnie np. na Geforce 6800 GS 128 MB prób ten wynosi 128 C, ale max jaką zaopserwowałem to 60 - 70… nie ma podstaw do obaw…

Więc po co piszesz w oprogramowaniu. Przenoszę.

Z tego co wiem to chyba coś jeszcze lepsze nić Tracer :stuck_out_tongue:

ale o budy Ci chodzi, czy o zasiłki? :stuck_out_tongue:

Zresztą jedno i drugie pewnie niezbyt ciekawy poziom prezentują :stuck_out_tongue:

To zamiast zmieniać w kółko karty zmień zasilacz bo teraz masz bombe w obudowie, karta zapewne dostaje za dużo prądu i dlatego siada.

o zasiłki… Obudowa to mnie najmniej interesuje… :stuck_out_tongue: I tak jest a jej nie ma… (chodzi o przycisk power dla rodziców :stuck_out_tongue: tak już bym ja sprzedał, boków nie mam itp. :P).

RACJA!!

Dostanie nowa w ramach na gwarancji i za 2-3 tygodnie znowu poleci.

ZASILACZ DO TEGO RADKA NOWY