Karta siec. USB Edimax EW-7318USg nie łączy się z routerem

Witam, mam problem z Kartą sieciową USB Edimax EW-7318USg. Otóż, nie bardzo się na tym znam, ale podłączam w/w urządzenie, potem normalnie wykrywa mi sieci, wybieram swoją sieć, prosi o podanie hasła, podaje poprawne hasło, a nawet jak usuwam możliwość wpisania hasła, bądź zmieniam typ zabezpieczenia to nie chcę mnie połączyć. Może mi ktoś pomóc?

Jeśli potrzebne są jakieś screeny, bądź też informacje, na temat mojego sprzętu, udziele ich.

Pozdrawiam.

Możliwe, że na routerze jest włączone filtrowanie MAC i dlatego odrzuca połączenie mimo poprawnych ustawień.

shagy , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Ta opcja jest włączona, więc to chyba nie ta przyczyna.

A w ustawieniach TC/IP karty nie masz czasem wpisanych jakiś numerów IP ? bo jeśli masz z routera dynamicznie przyznawany adres IP może się nie łączyć :slight_smile:

No niestety, wszystko jest automatycznie przyznawane, więc to chyba też nie ten trop. Może ma ktoś inną radę?

To raczej nie to. Chodzi o filtrowanie MAC. Jaki masz router? W routerach Linksys ta opcja nazywa się "Wireless MAC Filter ". W Livebox wygląda to tak:

http://www.zobaczapple.pl/artykuly/imag … ox2big.png

Na początek pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki:

http://www.edimax.pl/pl/support_detail. … &pl2_id=44

Jakiego systemu operacyjnego używasz? Czy po kablu LAN połączenie działa? Czy masz zainstalowane poprawki dla systemu z WindowsUpdate? Czy systemowa usługa “DHCP - klient DHCP” jest włączona? Jak się łączysz? Przy użyciu funkcji z Windows, czy aplikacji zainstalowanej przez kartę?

Ale mam włączyć to filtorwanie MAC?

Router to DLink Di-524. Mój system to windows 7. Tak, połączenie LAN działa bezproblemowo, już od jakiegoś roku. Mało tego, Notebooki z WiFi, bezproblemowo łączą się z moją siecią cały czas. Poprawki również instaluje wszystkie z W. Update. Systemowa usługa “DHCP - klient DHCP” nie wiem, czy jest włączona, nie wiem jak to sprawdzić. Łącze się przy użyciu funkcji windows.

http://www.dlink.cc/wp-content/uploads/ … ilter3.gif

Masz WYŁĄCZYĆ filtrowanie MAC. Opcja Disable MAC filters. Poprzedni screen był tylko przykładowy. Poszukaj dobrze w opcjach konfiguracyjnych, bo może są oddzielne opcje dla interfejsu LAN i WiFi. Stan usługi DHCP możesz sprawdzić uruchamiając menadżera zadań. (wciśnij ctrl+shift+esc), przechodzisz do zakładki “usługi” i szukasz pozycji “DHCP”. Sprawdź stan, powinien być “uruchomiony”. Czy zainstalowałeś najnowsze sterowniki z linka, który podałem?

Jeżeli nadal będziesz miał problemy z połączeniem, spróbuj połączyć się z innego systemu operacyjnego, np. Ubuntu LiveCD. Pozwoli to ustalać, czy problem jest sprzętowy czy programowy. Jeżeli masz taką możliwość, sprawdź czy karta WiFI łączy się poprawnie z innymi sieciami, np. z jakimś hotspotem. Jaka jest odległość, między laptopem a routerem wifi? Zrób screen komunikatu po próbie wykonania połączenia.