Karta sieciowa 7265NGW do lenovo L440

Mój leciwy laptop Lenovo ThinkPad L440 ma kartę sieciową Wi-Fi 2,4GHz. Chciałem poprawić moje Wi-Fi do 5GHz i kupiłem dwukanałową kartę sieciową 7265NGW. Jakie było moje zdziwienie gdy po włożeniu „nowej” karty laptop w ogóle się nie uruchomił i wyświetlił komunikat 1802: Unathorized network card is plugged in - Power off remove the network card (8086/095B/8086/5210) i na koniec System is halted
Nawet nie mogę wejść do BIOS’u. Po prostu zero reakcji. I pytanie-czy jestem już skazany na 2,4GHz?

Znając życie tzw. vendor-lock. Te laptopy obsługują te karty, szukałeś w internecie? Karta nie jest z jakiegoś HP, czy innego Della?
https://shopee.pl/ban--Intel-00JT497-3165NGW-Wireless-AC-Dual-Band-for-Lenovo-ThinkPad-i.545183662.13646877186?

Nie wiem z czego jest ta karta(nie ma na niej żadnych informacji z jakiego sprzętu pochodzi). Też mi się wydawało, że powinna działać. Dzięki za link. Majątku nie stracę, więc zaryzykuję 27,58 PLN(pechowy zakup kosztował 31 PLN).

Karta ma po prostu inny Subsystem ID i Lenovo sobie blokuje w tym modelu nieautoryzowane karty. Trzeba zmodyfikować firmware karty i wtedy jest szansa, że ruszy. Szukaj pomocy np. tutaj. Jeśli będziesz kupował kartę, musisz się upewnić, że jest przeznaczona do Lenovo.

Zbliżyłem się do tematu vendor-lock i doczytałem, że aby karta(i zapewne inne podzespoły) działała musi być zgodny FRU P/N.
@wasabi1084, mój angielski jest praktycznie zerowy. Ale dzięki za reakcję.

Tutaj jest miły człowiek, który robił modyfikacje BIOSu w celu odblokowania dla danej karty.
W celu skorzystania należy zrobić zrzut swojego BIOSu, przesłać i poprosić o modyfikacje dla karty.

Napisz po prostu : Can you make me please a BIOS mod for 7265NGW in Lenovo L440 And I am from Poland in general and I take the elevator in the forest. I dodaj BIOS. :wink:

Mam dwie karty 5Ghz ponoć do Lenovo, u mnie w x240 nie działają, opłać przesyłkę to ci je wyślę, może u ciebie ruszą.

Lenovo jak wielu innych producentów ma listy koszerności.