Karta sieciowa bezprzewodowa z routera?

Witam mam takie pytanko: czy istnieje taka możliwość aby zrobić z routera kartę sieciową bezprzewodową (przerobić go)?

Tylko jeśli ma on funkcję AP Client (AccesPoint Client), wtedy nie trzeba nic przerabiać tylko odpowiednio skofigurować.

Posiadam Techniclan WAR-54GAT według instrukcji http://www.easywifi.pl/p30,techniclan-w … n-box.html posiada tryb AP Client - WISP ale nie wiem w jaki sposób skonfigurować. Zapewne konieczne będzie zalogowanie się do niego ale co dalej ?

Musisz się zalogować do niego i odszukać opcji AP Client a tam podać dane dostępowe do sieci pod którą chcesz się podpiąć (tak jakbyś konfigurował w kompie połączenie przez wifi), bardziej szczegułowo to ci nie napiszę bo nie znam tego routera.

A czy ma to jakieś znaczenie jeżeli dostawcą internetu (jest Plus (modem w telefonie komórkowym połączonym kablem USB z PC)

No ma bo aby rozdzielić taki internet potrzebujesz specjalnego routera obsługującego takie modemy na usb lub musisz specjalnie skonfigurować komputer aby mógł pełnić rolę routera przesyłającego dalej internet po wifi (z tego co mi wiadomo to możliwe to jest tylko na win7).

AP Client pozwala tylko na podłączenie twojego routera do jakiejś sieci Wi-Fi. Jeżeli twój telefon komórkowy udostępnia coś takiego, że tworzy sieć Wi-Fi i w niej udostępnia internet, to z routerem to zadziała.

Jeśli masz tylko telefon działający jako modem to router z AP Client nie pomoże do rozdzielenia takiej sieci - są routery z modemami 3G do kupienia albo routery do których się da podłączyć modem 3G.

pawelma ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.