Karta sieciowa- brak sterowników ?//NOWY TEMAT!


(outca$t.) #1

Na stronie http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=348 do wyboru jest kilka kabli do połączenia kompów. Czym róźni się kabel UTP od FTP? I co to jest to Cross Link. Który z nich mam wybrać przy zakładaniu sieci lokalnej, czy może być taki: http://www.allegro.pl/item110654509_kab ... trowa.html


Chciałem założyć sieć domową. W drugim kompie mam kartę sieciową tylko nie wiem czy odpowednią do połączenia z kompem nr 1.

A więc w menedżerze sprzętu Windy jest napisane tal: w urządzeniach sieciowych: Dial- Up, natomiast jest także żółty znak zapytania i: PCI Ethernet Controler (z tego wnioskuje, że nie mam sterowników do niej)

W evereście natomiast w zakładce SIEĆ WINDOWS jest: PPP Adapter, typ interfrejsu: Ethernet, w SIEĆ PCI/PnP jest: 3Com 3csoho100 th Hurricane. Natomiast w tym kompie gdzie mam net w Everescie jak i w karcie sieciowej jest nazwa karty (razem z oznaczeniem fast ethernet i przepustowością).

Moje pytania:

  1. Czy jest to karta sieciowa typowa? Przeznaczona do podłączenia do netu/modemu/ drugiego kompa?

  2. Czy to, że jej nie wykrywa w menedżerze Windy tzn. że brak jej starowników?


(Xwars) #2

No przecież w opisie na komputroniku jest wszystko napisane :).

Jeśli nie wiesz zjakiej potrzebujesz skrętki to potrzebujesz UTP. Jeśli nie bedziesz łączył dwóch komputerów bezpośrednio do siebie, a tylko do komputer<-> hub/switch to potrzebujesz kabla prostego, _nie_ cross.

Wiec może napisz jeszcze ile kompów i jak bedziesz łączył


(pysiu) #3

kabel ekranowany używa się w miejsca narażonych na zakłócenia trzeba pamiętać ze i wtyk Rj-45 jest ekranowany . co do wyboru kabli to w sieci urzywając switchy routera stosuje się kabel nie skrosowany

o schemacie kabli pokazanych tu http://banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index%201.html a żeby wykluczyć zakłucenia polecił bym stosować kabel ekranowany róznica nie duża :wink:


(outca$t.) #4

Chcę połączyć dwa kompy bezpośrednio. Korzystanie z zasobów, itp. Najbardziej podstawowa sieć. Czy ten kabel a allegro będzie dobry?

Złączono Posta : 26.06.2006 (Pon) 12:54

I jeszcze jedno: czy jak udostępnie internet drugiemu kompowi to będą jakieś ubytki szybkości, tzn. szybkosć netu podzieli się na dwa komputery?


(pysiu) #5

bedzie dobry ten z przeplotem czyli skrosowany

a jaki internet chcesz dzielić ?

teoretycznie nie powinno byc ubutku przy podstawowym korzystaniu strony gorzej już jak duzo bedzie pobierał :wink: