Karta sieciowa Broadcom 802.11n - problem z połączeniem


(Marcin Sz1998) #1

Witajcie. Od około 2 lat mam laptopa Toshibę Satellite L650-1D6 (Windows 7 Home Premium x64). Od samego początku mam problem z wi-fi. Problem zdarza się tak około raz w tygodniu (losowo, może być nawet 3 razy). Problem wygląda tak:

1 sytuacja: Włączam laptopa, loguję się na konto, czekam aż połączy się z routerem. Ikonka wi-fi ma takie kreseczki od góry do dołu i żółty znak z wykrzyknikiem i pisze "Brak dostępu do internetu/sieci" do sieci bardzo rzadko, do internetu częściej. Żeby to naprawić muszę robić cuda cudeńka. Czyli, włączam diagnostykę, wyłączam wi-fi, rozłączam się z routerem, podłączam do innej sieci. Szok! Nie raz zajmuje mi to 30min i nadal nie mogę, w takim wypadku wyłączam komputer i włączam ponownie (czasem pomaga). Internetu oczywiście nie ma.

2 sytuacja: Również bardzo denerwująca. Załóżmy że piszę na GG i zamknę na chwilę laptopa żeby np pójść coś zjeść. Gdy otworzę go i zaloguje się na konto wyskakuje "Brak dostępu do internetu" kreseczki wifi z żółtym znakiem z wykrzyknikiem. Po otworzeniu laptopa tak się działo załóżmy 50 razy źle (czyli brak dostępu do internetu), 5 razy dobrze.

Router mam chyba dobry bo gdy łączę się smartfonem z routerem jeszcze ani razu nie miałem żadnego problemu. Mój router to NetiaSpot. Wcześniej miałem http://static.frazpc.pl/board/2011/01/1 ... 080343.jpg takie coś i to samo się działo ale myślałem że to wina routera. Jeszcze jest takie coś że jak jestem połączony to odłącza się i wariuje, połącza, rozłącza... Albo sieć wi-fi oddalona o ileś tam metrów ma siłę maxymalną a jutro ma jedną kreskę albo w ogóle tej sieci nie ma. Sterowniki jakieś instalowałem ale nie wiem czy one się dobrze zainstalowałem. Instalowałem ze strony HP bo innej nie znalazłem. Jeżeli ktoś zna jakieś dobre sterowniki do tej karty prosiłbym. Proszę o pomoc.


(Woytasmi) #2

Witaj,

Powodów takiego zachowania może być kilka:

  1. Sterowniki - otwórz klapkę z modułem WiFi i przeczytaj na jakim chipsecie jest - pobierz najnowsze sterowniki ze strony producenta,

  2. Styki na karcie sieciowej - przeczyść,

  3. Widnows - jeśli 1 i 2 nie pomogą postaw na nowo winde aby wyeliminować problem software,

  4. Jeśli 1,2,3 nie pomogły to może jednak router - ze zdjęcia widać, że nie masz włączonego szyfrowania - włącz WPA/WPA2 i ustaw hasło, SSID ustaw lepiej bez znaków specjalnych i jednym ciągiem - to nie powinno mieć znaczenia ale nieraz ma.


(Marcin Sz1998) #3

Ehh laptopa nie będę rozkręcał bo nie chcę nic popsuć i po prostu nie umiem się za to zabrać. Windowsa również nie będę przeinstalowywał. Spróbuję sterowników poszukać. Screeny nie są moje, sieć wi-fi jest zabezpieczona WPA2-PSK i jej nazwa to: NETIASPOT-537B00. Dzięki za odpowiedź.


(Woytasmi) #4

Kolego drogi - a kto Tobie każe rozkręcać laptopa? Moduł WiFi w 90% ma swoją klapkę i wystarczy ją otworzyć i sprawdzić jaki chipset.

Klapka przykręcana jest na 1 lub 2 małe śrubki.

Windowsa też nie będziesz przeinstalowywał - windows to ostateczność ale jak wszystko zawiedzie to będziesz musiał :stuck_out_tongue:

ps. jak to nie twój screen to po co go załączyłeś?


(Marcin Sz1998) #5

Nie mogę znaleźć żadnych sterowników do Broadcom oprócz strony hp.http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ob-81598-1

A po co się screeny wstawia? Screen jest nie mój ale przedstawia dokładnie to samo.


(Woytasmi) #6

Screeny wystawia się swoje a ten przyklejony przez Ciebie nie przedstawia faktycznego stanu bo jest inna nazwa i sieć jest niezabezpieczona więc chłopie ogarnij się. Podaj dokładny model chipu WiFi to znajdę Ci sterowniki - choć jak poszukasz to znajdziesz na stronie producenta http://www.broadcom.com


(Marcin Sz1998) #7

I co z tego że SSID i zabezpieczenia inne. Ale screen przedstawia to samo. Czyli “Brak dostępu do internetu”. Nie wiem co ci to przeszkadza.


(roobal) #8

Chłopy, po co zaraz rozkręcać laptopa, czy ściągać jakieś klapki, jak wszystko system może nam powiedzieć. @woYtas chcesz wiedzieć jak jest chip, wystarczy użyć odpowiedniego polecenia netsh wlan.

Dobra do rzeczy, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

netsh wlan show drivers

netsh wlan show networks

netsh wlan show all

tracert dobreprogramy.pl

Tylko podaj wyniki wszystkich poleceń.


(Woytasmi) #9

Widzisz @Marcin_xD nie masz bladego pojęcia o komputerach - oddaj go do serwisu bo nie dogadasz się z nikim tutaj - chcesz naprawić sprzęt ale jak będzie potrzeba to nie sprawdzisz jaką masz kartę WiFi i nie przeinstalujesz Windowsa.

@robal - netsh wlan pokaże mi zainstalowane sterowniki ale nie fizyczny rodzaj chipu WiFi - a odkręcenie klapki to 60sekund - więc to żaden problem.

Tak czy inaczej koleka @Marcin_xD szuka złotego środka, którego w takich sytuacjach nie ma i trzeba troszkę pokombinować i popróbować - niestety taki urok komputerów.


(Marcin Sz1998) #10

roobal żadne z podanych twoich poleceń nie działa w cmd.exe. Właśnie nie wiem dlaczego kiedyś działało mi ipconfig /all a teraz nie idzie. Pisze tak: Nazwa ‘ipconfig /all’ nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy.


(roobal) #11

Może system ma problem ze zmiennymi. Przejdź poleceniem cd (polecenie poniżej) do katalogu c:\windows\system32 i spróbuj wykonać powyższe polecenia.

cd ..\..\windows\system32

Jeśli nadal nie zadziała, możliwe że w systemie jest jakaś infekcja lub coś z niego usunięto, wówczas przeniosę temat do działu Bezpieczeństwo.


(Marcin Sz1998) #12

Trzeba było uruchomić cmd jako administrator teraz wszystko śmiga.

http://wklej.org/hash/9a95d0a6c1c/txt/


(roobal) #13

Wyjście do internetu jest, z tego co widzę masz dodatkową, zbyteczną trasę domyślną, usuń ją poniższym poleceniem (również jako administrator).

route delete 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 25.0.0.1

Daj znać czy coś się poprawiło. Domyślam się, że łączysz się z siecią NETIASPOT-537B00 i zarazem udostępniasz sieć FON_NETIA_FREE_INTERNET, o czym może nawet nie wiesz, dlatego poczytaj sobie czym jest sieć FON i czy chcesz z niej korzystać.

http://corp.fon.com/pl/

http://www.netia.pl/fon

http://www.dobreprogramy.pl/Netia-dolac … 30543.html


(Marcin Sz1998) #14

Tak wiem że udostępniam taki hotspot. Ale to chyba nie przeszkadza? Bo jak tak to mogę wyłączyć bo nie potrzebne mi :>. Usunąłem tą trasę. Zobaczymy. Dzięki za pomoc.

Dodane 30.11.2012 (Pt) 17:31

Tak wiem że udostępniam taki hotspot. Ale to chyba nie przeszkadza? Bo jak tak to mogę wyłączyć bo nie potrzebne mi :>. Usunąłem tą trasę. Zobaczymy. Dzięki za pomoc.

Dodane 30.11.2012 (Pt) 17:33

Super. Zamknąłem laptopa otworzyłem i błyskawicznie się połączyło bez tych ikonek znaków żółtych :). Dzięki za pomoc. :slight_smile: