Karta sieciowa do PC + antena do routera

Cześć,

 

planuję zakup PC, który nie będzie podłączony do kabla Ethernet. Wprawdzie komputer przeznaczony będzie głównie do gier, ale mimo to potrzebuję połączenia z siecią. Posiadam laptopa, który ma zazwyczaj 3 kreski (na 5), czasami zdarza się 4. Jest to spowodowane tym, że router jest w sąsiednim pokoju, oddziela mnie od niego jeszcze kuchnia i dość gruba ściana. Na laptopie przeglądać internet się da, filmiki na youtube też (choć czasami ładują się powoli). Pograć w Diablo 3 w party jak najbardziej mogę choć w jakieś moby już strasznie laguje. 

 

Jak obecnie działają takie bezprzewodowe technologie? Czy pozwolą mi one uzyskać dostęp do internetu na takim samym poziomie jak laptopy? Myślałem o czymś takim do samego PC: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WDN4800 oraz dodatkowo o antenie do routera: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=2473&model=TL-ANT2405C#down

 

Jak myślicie jak to się będzie sprawowało?

 

Od tego w sumie uzależniam zakup PC, więc będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

Powinno być OK! Istotne, czy do karty sieciowej są dostępne sterowniki dla używanego przez Ciebie systemu. Według specyfikacji ta karta sieciowa działa w systemach Win Xp do Win 8, więc jest OK. Antena też dobra.

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WN951N#spec

Podaj model routera. Jeśli posiada tylko jedną antenę, to zakup karty sieciowej z trzema osobnymi antenami mija się z celem.

 

Do komputera lepiej  kup kartę na USB z zewnętrzną anteną. Potem będziesz jej mógł użyć w laptopie http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/4490689

Znany i sprawdzony model. W zestawie podstawka na USB, dzięki której możesz w razie potrzeby polepszyć jakość odbieranego sygnału.

Początkowo miałem kupić właśnie tę kartę, ale zraziły mnie dość mocno negatywne opinie i komentarze w sieci. Wiem, że jest tańsza, ale mimo wszystko chyba dołożę do tej droższej.

 

Mam jeszcze pytanie czy do routera dokupić dwie anteny czy jedną? Jeśli dwie anteny zwiększą zasięg bardziej niż jedna to mogę kupić dwie (nie kosztują majątku).

Posiada dwie anteny.

To jest bardzo popularny model, wiec opinii negatywnych także jest sporo, ale są w mniejszości.

 

Dopłata do tej karty może nie dać lepszego efektu.

 

Nie wiem, czy anteny zwiększą moc sygnału routera - nie znam jego modelu. Może wcale nie potrzeba lepszych anten.

A to ten konkretny model routera:

 

asus rt-n12e

 

czy jest zatem sens dokupywać te anteny?

 

Całkiem fajnie wygląda ten Tp-Link TL-WN722NC na USB. Orientujesz się może jaka jest długość tego kabla? Myślę, że w ostateczności mógłbym postawić PC blisko drzwi a samą kartę wystawić ze swojego pokoju do kuchni (jak wychodzę z laptopem do kuchni to mam bardzo dobre połączenie. 

To jest router o dość dobrym pokryciu WIFI.

 

Skoncentruj się na zakupie karty sieciowej,

To mam jeszcze pytanie do tego Tp-Link TL-WN722NC. Kabel ma długość 1,5 m czyli całkiem sporo. Gdybym jednak przedłużył go przy pomocy np. czegoś takiego: przedłużacz USB to bardzo możliwe, że nie musiałbym nawet bawić się w przemeblowanie w pokoju. Czy takie przedłużanie nie spowoduje jednak pogorszenia odbieranego sygnału? Oczywiście, na stronie produktu piszą, że kabel nie powoduje utraty mocy sygnału, ale wolę się upewnić.

Im dłuższy kabel, tym większe straty na sygnale. Tym bardziej, że to łączenie dwóch różnych kabli. Pomysł nietrafiony.

A czy podłączenie do tego standardowego kabla 1,5m również wywoła straty na tyle duże, że użytkowanie nie będzie miało większego sensu? Rozumiem, że podłączenie bezpośrednio do PC byłoby najlepszym wyjściem, ale tak jak mówię, najpewniej chciałbym wystawić go tuż poza drzwi, gdzie moc sygnału jest znacznie lepsza (5 kresek).

Używałem tej podstawki z zestawu i nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy. Powyżej 2-3 m i standardowej jakości kablu można mówić o realnych stratach. 

 

Kup tego TP-Link, powinno być lepiej z zasięgiem niż na laptopie.

Ok dzięki. Już go miałem brać, ale okazało się, że jest praktycznie niedostępny. 

 

Postanowiłem poszukać jakiejś alternatywy. Co sądzisz o TL-WN822N ? Będzie lepszym czy gorszym modelem? Zależy mi na utrzymaniu stałego połączenie z internetem i możliwie małym pingu. To czy pliki będę ściągał z prędkością 1MB/s czy 5 MB/s nie jest dla mnie ważne.

Poszukaj po sklepach komputerowych w okolicy, powinni go mieć na stanie.

 

TL-WN822N przy problemach z zasięgiem spisuje się słabo (brak możliwości wymiany anten i tylko 3 dBi zysku na każdej z nich).

A w TL-WN722NC można wymienić antenę na jeszcze lepszą?

Można.

A np. na jaką? Co może dać taka wymiana? Interesowałaby mnie taka pod moje preferencje 

Nawet nie masz tej karty i już chcesz wymieniać antenę.

 

Kup i przetestuj. Może nie będzie takiej potrzeby. 

A czy jest różnica do jakiego komputera go podłączę? Czy na każdym powinien działać podobnie?

Działa tak samo na każdym komputerze ze złączem USB.

Udało się kupić w net-s.pl. Dziś karta do mnie przyszła. Urządzenie działa bardzo dobrze. Moc sygnału zwiększyła się do 4 kresek, Download 25 MBps zaś Upload 10 Mbps. I do tego praktycznie zero lagów w grach MMO, co wcześniej było nie do pomyślenia. Dzięki wielkie za pomoc.

 

PS

 

Wcześniej coś wspominałeś o innej antenie. Wprawdzie jestem już mega zadowolony, ale może da się to jeszcze bardziej podrasować? Np. zwiekszyć moc sygnału do 5 kresek :smiley: