Karta sieciowa ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip

Problem jak w temacie.
Na jednym z moich komputerów wystąpił taki problem, sprawdzałem na laptopie tym samym kablem, problemu nie ma. Router działa, wi-fi normalnie łączy, próbowałem resetowac karte sieciową itp, komendy typu ipconfig /release /renew. Dzwoniłem też do dostawców internetu i u nich podobno też wszystko działa.
Po kilku godzinach walki obawiam się że tylko format pozostaje, a i to nie mam pewnosci czy zadziała.

Ustawiona stała, czy dynamiczna adresacja?
Wrzuć co pokazuje ipconfig.

Dynamiczna, z tego co mi się wydaje

https://i.imgur.com/2iUmIBx.png <- ipconfig

Zanim będzie się drożyć temat, fajnie by było podłączyć tą kartę sieciową do innego urządzenia (routera) - będzie wtedy pewność, że to nie jest uszkodzenie k. sieciowej.

Okey, jakbyś mogł mi krok po kroku powiedzieć co i jak, byłbym wdzięczny.

Opcje są dwie:

  • iść z komputerem do kogoś,
  • druga opcja - przynieść dowolny router do domu i podpiąć komputer - jak otrzymał IP, to ok :slight_smile:

Co może być nie tak:

  • uszkodzony fizycznie wtyk (mimo, że lampki się zapalają to jedna z 4 żył sygnałowych nie działa),
  • karta się ‘przywiesiła’ - niektóre wbudowane w płytę główną k.sieciowe potrafią się dziwnie ‘zawiesić’ - trzeba taką kartę wyłączyć w BIOS, uruchomić system operacyjny, znowu wyłączyć komputer, włączyć k. sieciową w BIOS i ponownie włączyć komputer.
  • problem z driverem w komputerze (sterownikiem),
  • na końcu problem z routerem, w konfiguracji np. ‘wycięty’ MAC (adres fizyczny) tej karty sieciowej.

Gdyby się okazało, że jednak uszkodziła się k.sieciowa w laptopie a chcesz nadal podłączać kablem, to może okazać się koniecznym zakup karty sieciowej np. na USB.

Powinienem dodać też, że ten problem wystąpił po tym jak z-rebootowałem router (z zachowaniem poprzednich ustawien - nie, nie ustawiałem na sztywno tam ip). Dzis wystąpił ten sma problem (uzywam telefonu jako modemu, podpięty kablem usb) po tym jak uzyłem komend /release /renew zaczeło działać a tak samo było napisane "Karta sieciowa ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip)

@edit po aktualizacji, po wpisaniu frazy ipcofing /release pokazuje sie takie coś

Windows IP Configuration

An error occurred while releasing interface Ethernet : Adres nie został jeszcze skojarzony z punktem końcowym sieci.

a po /renew

Windows IP Configuration

An error occurred while releasing interface Ethernet : Adres nie został jeszcze skojarzony z punktem końcowym sieci.