Karta sieciowa gubi sieć wi-fi

Witam wszystkich czytających tego posta!  posiadam lapka Samsung z win8 i z kartą sieci bezprzewodowej qualcomm atheros ar9485wb-eg z którą mam problem. Korzystam z wi fi gdzie bezprzewodowy router jest 2 ścianki dalej w lini postej ( ok. 10 metrów ) i karta często gubi zasięg, powoduje to zawieszanie się stron, wyłańczaniem samoistnym wi fi mimo iż mam 2-3 kreski zasięgu. Przełączałem na różne kanały w routerze ale nic to nie dało. Co mam zrobić ? miał ktoś taki problem ? 

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Po pierwsze sprawdź czy problem nie leży po stronie samego komputera. Sprawdź jak zachowuje się on w tym samym pomieszczeniu co router. Po drugie różne routery mają różny zasięg no 10 metrów to nie powinien być problem dla żadnego, ale dwie ścianki? i tu zależy jakie ścianki, bo ścianka z gipsokartonu to mały problem, ścianka z cegły zależy jak gruba, ale ścianka żelbetonowa i to dwie to możne być problem jeszcze jak są to nośne ściany. Można ewentualnie dokupić antenę o większym zysku energetycznym, lub dodatkowy punkt dostępu ewentualnie zastosowanie repeatera- wzmacniacza sygnału Jest jeszcze kilka rozwiązań no niestety wszystkie wymagają nakładów finansowych.

wraz z modemem dostałem od operatora antenę aby poprawiało zasięg i jest prawidłowo bo najczęściej są 3 kreski na 5. Muszę doczytać o wzmacniaczu sygnału, dzięki za rady.