Karta sieciowa i ethernet żólty wykrzyknik

Witam. Ostatnio miałem problem z internetem i się doszukałem, że chodzi o karte sieciową i kontroler ethernet. Internet przez to w ogóle nie chce działać, a ja nie mogę pobrać sterowników automatycznie z powodu braku dostępu do internetu. Na laptopie którego właśnie używam nie mogę nic znależć szczególnie, że się mało znam. Kontroler ethernet cały czas jest z wykrzyknikiem i nie mogę go zaktualizować, wyskakuje, że system nie mógł odnaleźć sterownika i tyle. Nie wiem co mam pobrać wszystko nie pasowało. Mam windows 7 64bit, procesor amd fx tm 6100 x6 3.3ghz ,a karty sieciowe pokazuje mi z Intela głównie jak wybrałem, żeby mi pobrało stare sterowniki ale to nic nie daje, bo wysakuje, albo, że sterownik jest za stary albo, żeaktualny ale dalej jest żółty wykrzyknik. Kontroler ethernet Identyfikator sprzętu : pci\ven_1969&dev_1091&subsys_e000145&rev_10.

Czy to jest karta sieciowa zintegrowana z płytą główną? Jeśli tak, to podaj producenta i model płyty głównej.

Gdzie mogę to znaleźć?

Jeśli to jest karta zintegrowana, to gniazdo do podłączenia wtyczki LAN będzie znajdowało się obok gniazd usb na tylnym panelu.

Producenta i model płyty głównej możesz sprawdzić za pomocą programu CPU-Z, w zakładce “Mainboard”.

Program jest dostępny na “dobrychprogramach” również w wersji portable (pod linkiem “wszystkie wersje”).

A więc płyta to Gigabyte GA-78LMT-S2P jeszcze dodam że pisze mi na poczatku odpalania, abym zainstalował Xpress Recovery 2 ale niestety nie działa mi stacja dysków więc to odpada, ale może to coś wyjaśni.I tak jest zintegrowana bo jest tak jak napisałeś, ale z routera w ogóle nie idzie sygnał, jakby się wejście zepsuło ale na pewno działa, nie wyświetla się nawet 1 na routerze czyli tam gdzie podłaczone drugie wejście kabla

Pobierz i zainstaluj http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_lan_atheros8151.exe

Na tej stronie: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-s2prev_31/download/

w zakładce “Download” możesz pobrać wszystkie sterowniki do swojej płyty głównej. Tylko najpierw musisz w polu rozwijanym po prawej stronie wybrać opcję “sterowniki” a w polu po lewej swój system operacyjny (Windows 7 64bit). Sterownik do karty sieciowej znajduje się w tabelce, w grupie LAN i nazywa się "Realtek LAN Driver ". Ten plik nad nim , to narzędzie do testowania sieci LAN - nie musisz go pobierać.

Na tej samej stronie (w zakładkach “Prezentacja” i “Specyfikacja”) masz opis twojej płyty i dodatkowego oprogramowania od Gigabyte’a. Xpress Recovery to program do przywracania systemu z wcześniej utworzonej kopii i nie ma wpływu na pracę karty sieciowej.

Dodane 13.09.2013 (Pt) 13:43

Uwaga! !!

Okej dobra dzięki wielkie za pomoc, działa! Już piszę z kompa :slight_smile: nie spodziewałem się, że się uda a tu jednak takie zaskoczenie :slight_smile: Pozdrawiam!

Edit: A jeszcze mam jedno pytanie o ile ktoś przeczyta. Czy ta zmiana karty sieciowej(bo wcześniej pewnie miałem inną) zrobi jakąś różnicę?

Jaka zmiana, przecież na płycie nie da się zmienić karty sieciowej.

Werniks

Z identyfikatora sprzętu z pierwszego posta wynika że jest to karta sieciowa Atheros’a (więc rewizja płyty to 4.0 lub 5.0)