Karta sieciowa Intel N7260 czy ma sens internet 250, 300 mb

Witam serdecznie, posiadam lapka z kartą sieciową Intel N7260 i rozważam dwie oferty na internet

  • UPC 250mb

-Orange 300mb

lub trzecia opcja internet 60mb

 

Czy ta karta sieciowa jest w stanie obsłużyć prędkości 250mb i więcej? Ewentualnie w jakim zakresie

 

Przepustowość internetu po wifi raczej bedzie zakłócać wiele różnych czynników jak ściany inne sieci na tych samych parametrach i oczywiście jego moc nadawania. Internet od orange bym sobie odpuścił ja jestem zdania wszystko inne tylko nie orange no ale to moja osobista opinia o tej firemce :slight_smile:

Kolejna sprawa jest taka pomysł jakie masz wymagania czy te 250 Mb/s czy potrzebne ? Szczególnie jak korzysta z tego 1 osoba czy kilka sporadycznie to raczej szkoda przepłacać no chyba że kwestia finansowa nie gra ci tu roli.

W twoim przypadku wykorzystasz tylko łącze 60Mbit w pełni po Wi-Fi. Przy takiej karcie więcej jak 100Mbit raczej nie osiągniesz.

Ok dzięki za info, problem polega na tym że do 60mb dopłacam 20zł miesięcznie zeby 250mb + dostaje więcej kanałów TV…

Może w takim razie oprócz lapka chociaż wykorzystam to na Xbox’ie One S lub na telefonie Sony Z3Compact

Jeśli router będzie nadawał w standardzie N to na pewno nie wykorzystasz pełnych możliwości takiego łącza 250Mbit na żadnym z urządzeń. Tylko kabel lub wydajny router AC 5GHz.

Nasze urządzenia działają w standardzie 802.11ac w paśmie 5GHz, które jest najszybszym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Do wykorzystania pełni prędkości i zasięgu Twoja karta sieciowa również powinna obsługiwać tą technologię. Zachęcamy do skorzystania z oferty światłowodowej. Szczegóły znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/ftth.phtml

 

A można to wiedzieć jakie to urządzenie jest tym według was najszybszym ?