Karta sieciowa na USB - DM9601 problem z połączeniem LAN

Witam,

Zakupiłem taką kartę sieciową na usb:

http://allegro.pl/item535070260_karta_s … owiec.html

W czym problem? Kartę wykrywa windows xp, ale po podłączeniu do niej kabla krosowanego - w celu podłączenia 2 komputerów, połączenie lokalne nie jest aktywne. Dodam, że dioda od karty nie świeci się ;(

Dodane 28.01.2009 (Śr) 14:50

Co ciekawe, gdy podłączam kartę sieciową nr 1 z tą usb (w obrębie tego samego komputera) dioda od karty usb świeci się, czyli wtedy karta jest aktywna.

albo karta uszkodzona albo kabel walnienty jak masz możliwości sprawdź na innym porcie usb :slight_smile:

Sprawa ma się tak:

Gdy mam w komputerze stacjonarnym kartę DM9601 a w laptopie (zintegrowana Intel 100 Network Connection), to nie ma połączenia LAN - a dioda od karty na usb nie świeci się.

Co ciekawe, gdy robię to na odwrót - czyli do portu USB na laptopie dam kartę DM9601 a w pc znajduje się Realtek, to jest LAN.

Tymbardziej ciekawe jest, że bez karty USB, gdy łączą kartę zintegrowaną Realtek w pc stacjonarnym z Intelem w laptopie (też zintegorowaną i tym samym kablem krosowanym!) to działa LAN.

na stacjonarnym sterowniki do DM9601 zainstalowane poprawnie? Przeinstaluj ją i zobacz co będzie. Sprawdź jak wygląda w menadźerze urządzeń… Sprawdzałeś czy usb w stacjonarnym jest ok?

Sterowniki w stacjonarnym działają poprawnie. Urządzenie widnieje jako Fast Ethernet Adapter DM9601. A wszystkie kontrolery magistrali szeregowej działają poprawnie… Włożyłem dziś kartę sieciową od Asusa na pci i wszystko działa jak ręką odjął. Prawdopodobnie karta na usb nie współpracuje z kartami od Intela :frowning: