Karta sieciowa na USB - DM9601 problem z połączeniem LAN


(Leonxel) #1

Witam,

Zakupiłem taką kartę sieciową na usb:

http://allegro.pl/item535070260_karta_s ... owiec.html

W czym problem? Kartę wykrywa windows xp, ale po podłączeniu do niej kabla krosowanego - w celu podłączenia 2 komputerów, połączenie lokalne nie jest aktywne. Dodam, że dioda od karty nie świeci się ;(

-- Dodane 28.01.2009 (Śr) 14:50 --

Co ciekawe, gdy podłączam kartę sieciową nr 1 z tą usb (w obrębie tego samego komputera) dioda od karty usb świeci się, czyli wtedy karta jest aktywna.


(pysiu) #2

albo karta uszkodzona albo kabel walnienty jak masz możliwości sprawdź na innym porcie usb :slight_smile:


(Leonxel) #3

Sprawa ma się tak:

Gdy mam w komputerze stacjonarnym kartę DM9601 a w laptopie (zintegrowana Intel 100 Network Connection), to nie ma połączenia LAN - a dioda od karty na usb nie świeci się.

Co ciekawe, gdy robię to na odwrót - czyli do portu USB na laptopie dam kartę DM9601 a w pc znajduje się Realtek, to jest LAN.

Tymbardziej ciekawe jest, że bez karty USB, gdy łączą kartę zintegrowaną Realtek w pc stacjonarnym z Intelem w laptopie (też zintegorowaną i tym samym kablem krosowanym!) to działa LAN.


(adpawl) #4

na stacjonarnym sterowniki do DM9601 zainstalowane poprawnie? Przeinstaluj ją i zobacz co będzie. Sprawdź jak wygląda w menadźerze urządzeń... Sprawdzałeś czy usb w stacjonarnym jest ok?


(Leonxel) #5

Sterowniki w stacjonarnym działają poprawnie. Urządzenie widnieje jako Fast Ethernet Adapter DM9601. A wszystkie kontrolery magistrali szeregowej działają poprawnie... Włożyłem dziś kartę sieciową od Asusa na pci i wszystko działa jak ręką odjął. Prawdopodobnie karta na usb nie współpracuje z kartami od Intela :frowning: