Karta sieciowa nie działa, brak sterowników

Witam wszystkich mam ogromny problem z kartą sieciową.

Kupiłem laptopa z allegro:

model: HP DV6000

karta sieciowa: NVIDIA nForce Networking Controller (tak wykazuje program Everest)

system: Windows Vista Home Edition

Problem jest następujący - próbuję odnaleźć sieć, jednak system nic nie wykrywa. Gdy poniżej klikam “sprawdź dlaczego system nie wykrywa sieci bezprzewodowych” wyskakuje komunikat:

“W tym komputerze nie ma zainstalowanej i skonfigurowanej karty sieci bezprzewodowej.”

Czy ktoś wie o co tutaj chodzi? Próbowałem zainstalować sterowniki ze stronki HP, jednak nie pomogło, nie wiem czy właściwe.

Z góry dziękuję za pomoc!

Jak masz jakąś diodę od karty sieciowej i nie świeci w ogóle,to na 99% uwalona karta np przez piorun.

z tej strony http://tnij.org/nb7z pobierz i zainstaluj oprogramowanie z pozycji Driver - Network

Próbowałeś włączać/wyłączać kartę za pomocą przełącznika na obudowie? Włączenie karty jest sygnalizowane niebieskim kolorem diody sygnalizacyjnej.

Bezprzewodowa?

:roll:

Powiem tak, na przedzie laptopa mam przełącznik od WiFi i diodę - świeci się na pomarańczowo. Zaraz ściągnę te stery od jacka_kilera i zobaczymy czy coś ruszy.

Dodane 08.09.2011 (Cz) 9:39

Niestety, zainstalowałem stery ze stronki i nic nie pomogło :confused: Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na to co to może być?

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy karta nie jest wyłączona.

Jeśli nie, to podaj identyfikator sprzętu.

Znajdziesz go w menadżerze urządzeń. Klikni prawym myszy na karcie sieciowej i wybierz właściwości. Potem zakładka “szczegóły” i w polu “Właściwości” wybierz “identyfikator sprzętu”

podaj ten identyfikator (nie pomyl się przy przepisywaniu a najlepiej go skopiuj). Wygląda on mniej więcej tak:

PCI\VEN_14E4&DEV_170C&SUBSYS_01F11028&REV_02

PCI\VEN_10DE&DEV_054C&SUBSYS_30CF103C&REV_A2

PCI\VEN_10DE&DEV_054C&SUBSYS_30CF103C

PCI\VEN_10DE&DEV_054C&CC_020000

PCI\VEN_10DE&DEV_054C&CC_0200

Oto co tam znalazłem. Co to oznacza? :slight_smile:

To oznacza, że możesz spróbować pobrać i zainstalować ten sterownik :slight_smile:

Niestety, nic z tego i powoli tracę nadzieję… :confused:

W takim razie zrób jeszcze tak:

Odinstaluj to co już zainstalowałeś, przeczyść rejestr systemowy jakim programem do tego służącym (np ccleaner), pobierz to oprogramowanie, i bez restartu komputera zainstaluj je. Potem restart. Spróbuj łączyć się z siecią przez nowo zainstalowany soft a nie przez oprogramowanie systemowe.

Sprawdź jeszcze raz dokładnie czy karta nie jest gdzieś wyłączona, bios, Menadżer urządzeń, w połączeniach sieciowych - czy jak to się tam nazywało w Viście.