Karta sieciowa nie działa w nowym komputerze. Nowy komp

Witam.

Zakupiłem sobie nowy komputer na allegro http://allegro.pl/tanie-biuro-2x2-6ghz-2gb-500gb-dvdrw-x4500-i1366280403.html.

Przełożyłem kartę sieciową ze starego komputera do nowego, i niestety tam nie działa internet. Jak by karty sieciowej nie czytało. Co jest grane? Windows zainstalowany itp. a neta nie ma.

A sterowniki do karty zainstalowałeś?

Filtrujesz po MAC ? Zmieniona karta,zmieniony MAC.Masz dwie karty sieciowe…zintegrowaną i w slocie.jedną wyłącz.

To nie jest tak jak piszecie.

Wcześniej też kupiłem nowego kompa zamontowałem ta samą kartę sieciową (radiówka) zainstalowałem windows 7 i nawet sterowników nie trzeba było instalować.

Może coś w biosie trzeba ustawić, albo jakiś kabelek na płycie głównej? Bo tego na pewno nie da się naprawić instalacją oprogramowania.

Czytaj co pisze “stalesz”:

>>Filtrujesz po MAC ? Zmieniona karta,zmieniony MAC.Masz dwie karty sieciowe…zintegrowaną i w slocie.jedną wyłącz.<<

Czy nie ma internetu w obu kartach ?

Na tą zintegrowaną kartę sieciową tak jak by net był tylko że pisze że kabel nie jest podłączony. tą kartę co podłączyłem to wcale nie czyta a na innym kompie śmiga aż miło…

Tamta karta jest podpinana pod pci jak wiadomo… w biosie się to powinno chyba ustawiać…

Napiszcie mi krok p kroku co mam zrobić by czytało tą kartę… Bo w menadżerze urządzeń tak jak by widziało tą kartę sieciową ale nic z nią zrobić nie można. Jest tam przy tym żółty znaczek… o i jest to nierozpoznawalne…

http://www.netbase.pl/sterowniki.php Tu masz sterowniki do sieciowych kart radiowych,najpierw ustal jej typ…np.podłączając do innego komputera. Może się nazywać Wireless…itd.

Sterowniki wszystko mam! Po prostu tą karte sieciową nie czyta na nowym kompie. Czy tak to trudno zrozumieć??? Jaki mac??? Świerzy komp jest… nawet sterowniki do karty nie chcą się zainstalować bo nie ma połączenia do neta. 0 sygnału…

Może Twój usługodawca musi zezwolić na połączenie z nową kartą, poprzez przypisanie jej IP?

W takim wypadku należy do niego zadzwonić. A jeśli dalej będziesz taki niemiły to zapewne nikt nie będzie miał ochoty Tobie pomóc.

Jaki znów usługodawca? To niema nic do rzeczy…

Może w biosie trzeba coś przestawić, może jakiś kabelek na płycie głównej jest źle podłączony…?

Na innych kompach ta karta sieciowa i net działa…

Chodzi mu o to że system wcale karty sieciowej nie widzi tak jakby jej nie było i może mieć zintegrowana ethernet i tą radiową ze złączem rp-sma. Spróbuj przedmuchać slot albo włóż w inny slot pci

O właśnie o takie coś mi chodzi. Sloty są 2 na płycie głównej, i wszystkie próbowałem i nic. Komp nowiutki. W menadżerze urządzeń system tak jak by widział tą kartę w kartach sieciowych lecz nie może ogarnąć co to jest za model itp. Na innych kompach ta karta działa choćby na moim. Mam tą samą kartę sieciową co sąsiad, bo mamy tą samą sieć radiową. Na starym kopie u sąsiada ta karta działa. Dla niego właśnie kompa kupiłem a tu taki niewypał ;( Tylko ten net nie działa.

Coś jak by tam to blokowało.

U mnie na nowym kompie też jest ethernet i zrobiłem tego neta bez problemu… Wcześniej na starym moim kompie tez net działał. Ta sama karta sieciowa(radiówka).

a płyta główna w tym kompie co neta nie ma to ASUS P5G41C-M LX

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/platformy/tanie/g/3b.jpg

Ale wynajduje ją i próbuje zainstalować sterowniki?

Nie… jest to urządzenie tak jak by nierozpoznane.

Bios w tym kompie to chyba MicroID Research…

Bios tu nie ma się nic do rzeczy. Może po prostu nie jest kompatybilna z tą płyta główną? Spróbuj pożyczyć kartę od sąsiada

Może jest to wina windowsa 7 x64 a powinien może być x32?

u mnie jest to samo .zintegrowana sieciowka nie dziala(dostała pioruna )a jsk podłaczam pod pci jest to samo .wykrywa ja ale nie łaczy z netem