Karta sieciowa nie działa

Witam mam problem z karta sieciowa. Komputer normlanie działał karta sieciowa tez wszystko działało a dzisiaj włączyłem komputer i tak nie pokazuje się w ogóle kata sieciowa w menedżerze urządzeń. Pobrałem sterowniki karty sieciowej na pendrive włączyłem i wyskakuje mi taki błąd „The realtek network controller was not found. If deep sleep mode is enabled. Please plug the cable.” I nie wiem co mam już robić pobierałem inne karty sieciowe i to samo. Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Sprawdź czy się nie rozłączyła jak nie jest lutowana na stałe dla zwykłych śmiertelników.

Na jakimś GNU/Linux np. Mint możesz sprawdzić czy „głębokie uśpienie” jest globalne (niezależne od systemu i np. do ogarnięcia na poziomie BIOS-u/UEFI).

Jeśli na jakimś Linuksie-Livie również nie będzie łączności ze światem to proponuję sprawdzić w BIOSie - może po prostu karta się wyłączyła. BIOS tak czasem ma, sam potrafi się zresetować/zmienić ustawienia.

Zobacz w BIOsie,czy Networking jest na Enabled.Czy ją widzi w BIOSie.

w biosie mam taka opcje jak „network stack” ale jest na enabled a niżej jest „Ipv4 PXE Support” i „Ipv6 PXE Support” i tez jest na enabled i nie ma nic więcej związanego z Internetem

Jaka płyra główna? Możliwe, że ta karta - tak, jak pisał @krystian3w - się rozłączyła od płyty głównej.

płyta: Asus M5A99X EVO R2.0

w biosie mam taka opcje jak „network stack” ale jest na enabled a niżej jest „Ipv4 PXE Support” i „Ipv6 PXE Support” i tez jest na enabled i nie ma nic więcej związanego z Internetem

Bez związku.

Instrukcja strona 3-24, „Realtek LAN Controller”:

Wszedłem i „Realtek LAN Controller” jest na Enabled

a jakbym kupił taki adapter np. TP-LINK to dało by się połączyć z Internetem?

Jest szansa, że tak:

​ ​ ​ ​ ​ ​ jak to nie błąd na poziomie Windows odrzucający wszelkie karty sieciowe (ten można wykluczyć używając Minta czy ChromeOS Flex jak karta wbudowana/oryginalna nie jest bardzo egzotyczna, że wymaga ręcznej konfiguracji dla rodziny GNU/Linux).