Karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

Witam,

mam następujący problem:

w biurze po podłączeniu laptopa do sieci poprzez kabel karta sieciowa nie może uzyskać połączenia z internetem. Po diagnostyce wyświetla się następujący błąd:

Switch sieciowy to starszy model Surecom EP-816 VX.

Taki sam problem występuje przy bezpośrednim podłączeniu laptopa do anteny (sieć radiowa - antena ma wbudowany router).

Sprawdzałem w innych sieciach i nigdzie indziej nie było problemu, zawsze się połączył.

Czy jest to kwestia ustawień routera czy może jakiś konflikt sprzętowy? Akurat trafiłem na nie kompatybilne urządzenia?

I jeszcze jedno czy zakup jakiegoś acces point’a wifi temu zaradzi?

Jeszcze zastanawiam się nad jedną rzeczą może jakiś konflikt na poziomie MAC adresu?

Laptop to Samsung E252 - ściągany z Niemiec. http://www.amazon.de/Samsung-E252-Aura-Sandino-Notebook-Premium/dp/B002HWN46G

Masz w sieci serwer DHCP? Ustaw ręcznie konfigurację TCPIP.

Próbowałem ustawiać ręcznie, ale niestety nie pomogło.

Niestety nie znam też konfiguracji routera (tego wbudowanego w antene), ale podłączenie innego laptopa nie napotyka na taki problem i wszystko działa jak należy.

Mój jest jakimś wyjątkiem pewnie dlatego że ze szwablandii ściągany…

Próbowałeś usunąć sterownik karty sieciowej i zainstalować ponownie?

Sprawdź czy przypadkiem nie “wyzerował się” adres MAC karty sieciowej - kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem, objawy były dokładnie takie, jakie opisujesz.

To chyba nie to bo podłączyłem drugiego swojego laptopa i jest to samo. W domu działają w pracy nie…

Na jednym jest zainstalowana VISTA na drugim 7-mka.

Zastanawiam się nad tym czy nie jest to wina ustawienia konfiguracji innej sieci ewentualnie jakiś program ? na obydwu lapkach są te same programy.