Karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

Witam od kilku dni posiadam pewien problem-brak internetu … 

Nie wiem czy dany problem jest z moim komputerem czy wina dostawcy.Wbudowane rozwiązywanie problemów w Windows  7 (64 bity ) nie pomaga-Karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.Komendy typu:

ipconfig /release

ipconfig /renew

ipconfig /flushdns

też nie pomagają jakieś pomysły?Załączam report z ipconfig /all

Konfiguracja IP systemu Windows



   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : DELL-Komputer

   Sufiks podstawowej domeny DNS . . :

   Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy

   Routing IP włączony . . . . . . . : Nie

   Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie



Karta Ethernet Połączenie lokalne 2:



   Sufiks DNS konkretnego połączenia :

   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller

   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : D0-67-E5-11-D6-44

   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak

   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::50a0:cd06:104:28f4%15(Preferowane)



   Adres IPv4 autokonfiguracji . . . . : 169.254.40.244(Preferowane)

   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0

   Brama domyślna. . . . . . . . . . :

   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 214984677

   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-1F-81-CC-A6-D0-67-E5-11-D6-44



   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1

                                       fec0:0:0:ffff::2%1

                                       fec0:0:0:ffff::3%1

   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony



Karta tunelowa isatap.{B7123243-5BB4-403E-ADC6-ADFA6F5FACEA}:



   Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony

   Sufiks DNS konkretnego połączenia :

   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP

   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak

 

A co jest po drugiej stronie kabla? Jakie urządzenie?

Zasilacz -mam internet radiowy. Po podłączeniu routera dalej to samo :C

No to najpierw się musisz upewnić, czy to nie awaria Twojego komputera/kabla.

Kabel na pewno jest dobry bo mam nawet na zmianę a co do komputera też nie mam zastrzeżeń bo wszystko pięknie działało -na razie muszę udostępniać internet przez usb …

To urządzenie to zapewne nie zasilacz tylko jakiś modem połączony z anteną odbierającą sygnał. Proszę spróbować wykonać poniższe kroki zakładając, że awaria nie leży po stronie dostawcy usługi.

  • w konfiguracji IP wyłączyć protokół IPv6

  • w narzędziach administracyjnych jest taki moduł jak usługi. Tam należy sprawdzić czy usługa klienta DHCP i klienta DNS jest włączona

  • w wierszu polecenia wykonać następujące operacje

a) netsh int ip reset (tu komputer będzie informował o konieczności restartu, ale ignorujemy to)

b) netsh winsock reset i dopiero teraz wykonujemy ponowne uruchomienie systemu

  • po ponownym uruchomieniu w ustawieniach połączenia sieciowego będzie konieczność wprowadzenia od nowa ustawień IP i DNS - ustawiamy automatycznie IP jak i DNS.

Jeśli te kroki nie pomagają w przywróceniu połączenia z internetem należy sprawdzić czy karta sieciowa jest poprawnie zainstalowana w systemie, ma sterownik dostarczony przez producenta oraz czy nie ma w systemie konfliktów. Jeśli tutaj nie ma problemu należy usunąć wirusy z systemu.

Wyłączyłem protokół IPv6 ,sprawdziłem moduły,wykonałem wszystkie podpunkty i dalej nic …

Załączam kilka screenów (nawet z podstawowych komend).

System skanowałem moim niezawodnym Eset’em(system stoi dopiero z miesiąc) i nic nie znalazł-sterowniki najnowsze i poprawniej działające (Driver booster).Sieć pozostaje niezidentyfikowana i ciągle “brak dostępu do internetu”.

O dziwo po podłączeniu routera sieć jest domową dane odbiera jak i wysyła ale nie ma internetu ani na komputerze ani na WiFi 

https://zapodaj.net/91c85c768ffcf.jpg.html

https://zapodaj.net/c2216112cc602.jpg.html

https://zapodaj.net/68f5223976049.jpg.html

https://zapodaj.net/5050da18b5a93.jpg.html

A takie coś mi router pokazuje 

https://zapodaj.net/0beb5b7409543.jpg.html

I facet instalujący internet powiedział że to jest zasilacz (raz był wymieniany )

Zgłoś problem dostawcy internetu. Wątpię aby w tej sytuacji, gdy komputer nie pobiera adresów sieciowych była to jego wina. Rozdzielaniem adresów zajmuje się AP umieszczony najpewniej na strychu czy przy antenie (w radiówkach nie ma modemów). 

Problem na 99,9% leży po stronie dostawcy internetu. Należy u niego zgłosić problem.

Zgłosiłem- jakiś informatyk przyjedzie i jak to sam ujął “pogrzebie” niby ma jakieś ip wpisać czy coś bo jakieś serwery się zmieniły (nie jestem w temacie )

 

Miałem ostatnio ten sam problem z moim starym, umierajacym routerem. Po prostu wziął się i nie chciał przez DHCP przydzielać adresów. Rozwiązaniem było ustawienie na komputerach IPków na stałe (oczywiście z puli którą normalnie przydzielał router).

Przyjechał  specjalista od internetu i musiałem  tylko i wyłącznie  utworzyć  nowe połączenie  radiowe i zalogować się  do bazy głównej  loginem i hasłem  -i mam takie pytanie  da się  to jakoś  odczytać  z plików  gdzieś?  Bo kartkę  z tym zgubiłem  i inforamtyk musiał  sam wpisywać