Karta sieciowa nie widzi kabla, żadne lampki nie świecą

Witam, mam problem z internetem karta sieciowa nie widzi kabla, żadne lampki nie świecą,  podłączona jest kablem ethernet rj45 do routera orange funbox 2.0, na drugim komputerze normalnie działa internet we wszystkich gniazdach w routerze więc to nie winna zepsutego gniazda. Karta sieciowa ożywa jak podłączę komputer z komputerem można grać przez lan.

 

GA-M68M-S2P rev 1.0

amd phenom ii x2 245

nvidia 9500gt

modecom 500w

5gb (4gb, 1gb)

win 7 64bit

 

Robiłem format na komputerze czysta instalka win7 u 64bit, zainstalowałem sterowniki z strony producenta

sprawdzałem na 4 różnych kablach, wszystkie działają sprawdzałem za pomocą drugiego komputera

 

komputer-komputer.png

podłączone do routera.png

 

Proszę zapoznać się z tą stronąa następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

zmieniłem, nie wiem czy dobrze, problem jest opisany,

Pokaż zdjęcie wtyczek tego kabla - ale dokładne zdjęcie obu wtyczek. Kabelki są ułożone kolorami w tej samej kolejności?

ze zdjęciem będzie problem, kable są kolorowe(biały, zielony, niebieski,biały, pomarańczowy, biały(liczone od lewej patrząc z góry na zapinek)) ale raczej nie jest to problem kabla sprawdzałem na starym, nowy z pudełka routera, kupiłem nowy, oraz sprawdzałem na kablu z drugiego komputera, wcześniejsze także sprawdziłem na drugim komputerze wszystkie działają

 

podłączyłem zewnętrzną kartę sieciową z drugiego komputera, normalnie działa… coś wbudowaną kartą nie tak, zakupie sobie drugą zewnętrzna, można zamknąć