Karta sieciowa nie wykrywa mojego routera

Witam. Przejrzałam kilka posobnych tematów, jednak to nie rozwiązało mojego problemu, więc stąd moje pytanie: co mogło spowodować, że karta sieciowa nie wykrywa połączenia sieciowego?

Problem ten nastąpił około 3 dni temu, do tej pory wszystko było dobrze, po uruchomieniu laptopa, łączył się automatycznie, jednak te 3 dni temu, przestał nagle widzieć sieć mojego routera, a co najdziwniejsze, inne sieci widział, bez problemu. Owszem, problem rozwiązuje się po restarcie mojego routera, wtedy pokazuje się w połączeniach sieci bezprzewodowej i mogę się połączyć, jednak jest to uciążliwe ze względu na wielu użytkowników korzystających w domu z tego routera. Przez kabel również nie mogę się podłączyć do sieci, cały czas jest wykrzyknik na żółtym tle (to przed restartem routera). Problem ten pojawia się, kiedy router zostaje odłączony od prądu (na noc zawsze jest wyłączany; wcześniej nie było z tym problemu, gdy był odłączany od zasilania) i ponownie podłączony, wtedy karta sieciowa nie wykrywa połączenia. Co może być tego przyczyną?

Mój laptop to HP Compaq 6910p na systemie Windows 7 x32, karta sieciowa Intel® Wireless WiFi Link 4965AG, dostawca internetu to Netia Spot.

 

Pozdrawiam.

Routerem zarządzasz Ty czy ktoś inny? Sprawdź czy jest dostępna aktualizacja dla routera, spróbuj również zaktualizować steriwniki do karty sieciowej.

Sterowniki do karty są najnowsze, bo system twierdzi, że obecne oprogramowanie jest aktualne, czy to automatycznie czy to ręcznie (poprzez wskazanie folderu). Router z tego co mi wiadomo, jest aktualizowany przez Netię, a nawet jeśli nie, to nie wiem jak nim zarządzać, by aktualizacji dokonać (jeśli w ogóle).

Tego dnia, kiedy napisałam tutaj wiadomość, odinstalowałam z laptopa program WinPcap i usunęłam go z zapory. Następnego dnia po uruchomieniu laptopa, wszystko wróciło do normy, łączył się automatycznie - wykrywał router. 3 dni temu, znów nie wykrył sieci, 2 dni wykrył, wczoraj również, a dzisiaj już nie wykrył. Jutro zapewne będzie zastanawianie się, czy wykryje sieć automatycznie czy jej nie wykryje. Już sama nie wiem, co powoduje taki stan, po odinstalowaniu programu sądziłam, że wszystko wróciło do normy.

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Winpcap to biblioteka do nasłuchu sieci, wykorzystywana między innymi przez Wireshark. Korzystałaś z takich aplikacji?

Zainstalowałam ten program do poprawnego działania emulatora DeSmuME z funkcją WiFi - nie działało mimo to. Czy program taki jak FileZilla też może być problemem?

 

PS. Do Pana moderatora, który zedytował mój post. Po edycji posta raczej by nie pokazało, że jest nowa odpowiedź i temat nadal stałby na drugiej stronie, bo nikt by nie wiedział, że coś dodałam do postu, zwłaszcza po takiej przerwie w odpowiedziach.

 

Do Pana autora, na forum nie piszemy postu pod postem. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem i netykietą.

rgabrysiak

FileZilla nie powinna mieć tu wpływu. Kabel masz prosty czy krosowany?

Ale w jakim sensie kabel? Bo ja nie korzystam z kabla, znaczy, nie podłączam go do laptopa, bo komputer stacjonarny jest podłączony do routera kablem, laptop łączy się bezprzewodowo, zasięg mam zawsze na 5 kresek, czasem na 4, nie mam nawet jeśli już możliwości podłączenia się pod kabel (a nawet jeśli, to jak napisałam w pierwszym poście, jeśli laptop nie wykrył routera automatycznie, bezprzewodowo, to nie wykrywa nawet bezpośrednio z kablem, dopiero po restarcie routera wykrywa i przez kabel i automatycznie). Co do tego, jaki mam kabel, sprawdzę dopiero jutro.

Na innych sieciach bezprzeowodych również występuje taki problem?

Nie. Siostra ze szwagrem również używają sieci bezprzewodowej i nie pojawia się taki problem. Zastanawiam się, czy problem nie leży po stronie laptopa, w jego oprogramowaniu, ale nawet jeśli, to nie mam pojęcia, co mogłoby zaburzać pracę sieci.

 

 

Dziękuję za wszelką pomoc, rozwiązałam problem z internetem, leżał on w ustawieniach routera, które zmieniłam i działa.