Karta sieciowa nie wykrywa prawidłowego sterownika karty sieciowej

Jak zrobić żeby menadżer urządzeń wykrywał prawidłowy sterownik. A nie ten nie działający

Odinstaluj wszystko oprogramowanie karty sieciowej w systemie, resztki usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem,restart kompa i menadżer urządzeń i karta sieciowa i PPM I aktualizuj sterownik i podaj lokalizację tego właściwego - ster karty ma być rozpakowany w katalogu i podajesz lokalizację do systemu XP.

 

A jest jakiś program do usuwania sterowników ? Czy wystarczy CCleanem

Najlepiej z dodaj lub usuń programy lub z poziomu Ccleanera też można.

Co najpierw to zainstaluj najnowszy Service Pack do swojego systemu.

Następnie zainstaluj Chipset do swojej płyty głównej.

Tutaj bez względu na SP i inne sterowniki,karta sieciowa powinna się poprawnie zainstalować, o ile jest sprawna i dostanie odpowiednie stery.

Chipset i najnowszy SP mam zainstalowany. Podać nazwę sterownika karty który ciężko jest usunąć ?

 

Nie rozumiem, w czym masz problem? opisz problem dokładnie. Możesz bez usuwania starego, zmienić na właściwy, podałem wyżej jak, warunek nowy sterownik MUSI być do tej karty i systemu XP.

A jak bym zrobił format systemu pomogło by coś ?

Możesz, a po co? prosta czynność.

 

Chyba, że karta uszkodzona, wtedy tą zintegrowaną w biosie wyłączysz, a wsadzisz do PCI inną i masz.

 

Jak świeży system, to od razu XP z SP3, sterowniki do płyty, ster do karty sieciowej i reszta.

 

Właśnie nie mam innej karty. Tylko tą zintegrowaną. Zrobiłem formata komputera i gdy chce zainstalować sterownik od karty sieciowej wyskakuje takie coś "Installer can’t find attansic L1 enthernet controler on your system

 

Bo może tam jest inna karta sieciowa? może to karta Atherosa?

 

Podaj indentyfikator tej karty sieciowej - link.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/454591-problem-ze-zidentyfikowaniem-urz%C4%85dzenia-pci/

 

 

Może ten ruszy?

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/Atheros/AtherosL1_LAN_v2474.zip

 

Rozpakuj i sprawdź lub będzie trzeba ręcznie instalować, tylko podaj identyfikator tej karty.

 

A można to jakoś inaczej sprawdzić bez podłączenia komputera ?

Czytałeś w linku? podaj identyfikator tej karty sieciowej, już specjalnie masz link z obrazkami?

 

 

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&subsys82131043&REV_31

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&SUBSYS82131043

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&CC_020000

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&_0200

O to chodziło ?

Pobierz http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Networking/Adaptor/NX1001/NX1001_Driver.zip i wypakuj.

Powinno działać ? :smiley:

Dodane

Teraz piszę że kabel sieciowy jest odłączony. A wszystko dobrze podłączyłem

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Menadżer wskazuje, że karta sieciowa działa poprawnie?

 

Tak jak pisałem, możliwe,że uszkodzona.

tak działa poprawnie xD

Czyli możliwe, że coś jest uszkodzone między gniazdem, a chipem?

 

Wyłączyć w biosie i założyć na PCI osobną kartę na chipie Realteka 8139 i stery do niej ma system XP.