Karta sieciowa nie wykrywa prawidłowego sterownika karty sieciowej

(Karol Blazejczyk) #1

Jak zrobić żeby menadżer urządzeń wykrywał prawidłowy sterownik. A nie ten nie działający

(JNJN) #2

Odinstaluj wszystko oprogramowanie karty sieciowej w systemie, resztki usuń ręcznie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem,restart kompa i menadżer urządzeń i karta sieciowa i PPM I aktualizuj sterownik i podaj lokalizację tego właściwego - ster karty ma być rozpakowany w katalogu i podajesz lokalizację do systemu XP.

(Karol Blazejczyk) #3

A jest jakiś program do usuwania sterowników ? Czy wystarczy CCleanem

(JNJN) #4

Najlepiej z dodaj lub usuń programy lub z poziomu Ccleanera też można.

(XMan) #5

Co najpierw to zainstaluj najnowszy Service Pack do swojego systemu.

Następnie zainstaluj Chipset do swojej płyty głównej.

(JNJN) #6

Tutaj bez względu na SP i inne sterowniki,karta sieciowa powinna się poprawnie zainstalować, o ile jest sprawna i dostanie odpowiednie stery.

(Karol Blazejczyk) #7

Chipset i najnowszy SP mam zainstalowany. Podać nazwę sterownika karty który ciężko jest usunąć ?

(JNJN) #8

Nie rozumiem, w czym masz problem? opisz problem dokładnie. Możesz bez usuwania starego, zmienić na właściwy, podałem wyżej jak, warunek nowy sterownik MUSI być do tej karty i systemu XP.

(Karol Blazejczyk) #9

A jak bym zrobił format systemu pomogło by coś ?

(JNJN) #10

Możesz, a po co? prosta czynność.

Chyba, że karta uszkodzona, wtedy tą zintegrowaną w biosie wyłączysz, a wsadzisz do PCI inną i masz.

Jak świeży system, to od razu XP z SP3, sterowniki do płyty, ster do karty sieciowej i reszta.

(Karol Blazejczyk) #11

Właśnie nie mam innej karty. Tylko tą zintegrowaną. Zrobiłem formata komputera i gdy chce zainstalować sterownik od karty sieciowej wyskakuje takie coś "Installer can't find attansic L1 enthernet controler on your system

(JNJN) #12

Bo może tam jest inna karta sieciowa? może to karta Atherosa?

Podaj indentyfikator tej karty sieciowej - link.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/454591-problem-ze-zidentyfikowaniem-urz%C4%85dzenia-pci/

Może ten ruszy?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/lan/Atheros/AtherosL1_LAN_v2474.zip

Rozpakuj i sprawdź lub będzie trzeba ręcznie instalować, tylko podaj identyfikator tej karty.

(Karol Blazejczyk) #13

A można to jakoś inaczej sprawdzić bez podłączenia komputera ?

(JNJN) #14

Czytałeś w linku? podaj identyfikator tej karty sieciowej, już specjalnie masz link z obrazkami?

(Karol Blazejczyk) #15

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&subsys82131043&REV_31

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&SUBSYS82131043

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&CC_020000

PCI\VEN_13F0&DEV_0200&_0200

O to chodziło ?

(falcon89) #16

Pobierz http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Networking/Adaptor/NX1001/NX1001_Driver.zip i wypakuj.

(Karol Blazejczyk) #17

Powinno działać ? :smiley:

-- Dodane --

Teraz piszę że kabel sieciowy jest odłączony. A wszystko dobrze podłączyłem

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(JNJN) #18

Menadżer wskazuje, że karta sieciowa działa poprawnie?

Tak jak pisałem, możliwe,że uszkodzona.

(Karol Blazejczyk) #19

tak działa poprawnie xD

(JNJN) #20

Czyli możliwe, że coś jest uszkodzone między gniazdem, a chipem?

Wyłączyć w biosie i założyć na PCI osobną kartę na chipie Realteka 8139 i stery do niej ma system XP.