Karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller

Witam :slight_smile:

Jestem podpi臋ty do osiedlowej sieci internetowej. Mam kompa w kt贸rym jest karta sieciowa NVIDIA nForce Networking Controller i nie widzi ona wspomnianej sieci :frowning: Prosz臋 o informacje co to za karta sieciowa i co trzeba zrobi膰 by by艂 net ( by ona widzia艂a neta ) ?

A ustawi艂e艣 Adres IP, Bram臋 i DNS? Jak by co to poszukaj tego w papierach, kt贸re dosta艂e艣 od sieci.

Mia艂em poprzedniego kompa i z niego pospisywa艂em wspomniane dane i nic nie chodzi艂o! !!

Gizbo71 a mo偶e dost臋p do internetu przypisany jest adresu MAC karty sieciowej. Czy dost臋p do internetu mo偶na uzyska膰 艂膮cz膮c si臋 wy艂膮cznie za pomoc膮 karty sieciowej, kt贸rej numer MAC jest wpisany u provaidera.

Dwa rozwi膮zania:

  1. kontaktujesz si臋 z administratorem sieci i podajesz mu MAC adres karty sieciowej jak膮 teraz masz, czyli tej NVIDIA.

  2. W konfiguracji sterownika karty sieciowej NVIDIA wpisujesz MAC adres jaki posiada艂a twoja poprzednia karta sieciowa.

Tak :slight_smile: admin ma przypisany tylko 1 nr karty sieciowej do mnie jako odbiorcy i musz臋 poda膰 mu kolejny nr by mog艂 mnie zarejestrowa膰 a tym samym bym mia艂 dost臋p do sieci :slight_smile: Wielkie dzi臋ki za pomoc :):slight_smile:

hej

mam DSL 256 z dialogu kupi艂em p艂yte g艂owna EVGA nForce 650i ultra i ona posiada karte sieciowa nvidia nForce Networking Controller zainstalowa艂em sterowniki z p艂yty do艂aczonej do niej i w menedzerze urzaden widac ze jesta zainstalowana a jak w艂aczam Po艂aczenia sieciowe to juz tam jej nie widac . niewiem co jest grane? czy to wina p艂yty g艂ownej?

z gory dzieki

alo

mam identyczny problem!! neta mam w Multimedii ale to bez znacenia prze艂o偶y艂em sieci贸wk臋 ze starego kompa zainstalowa艂em stery i jest ok a jak zainstalowa艂em stery do sieci贸wki zintegrowanej to 鈻犫枲鈻犫枲 tak jak kolega wspomnia艂 w ststemie kata jest a w po艂膮czeniu sieciowym juz nie ma.

Z艂e sterowniki lub konflikt sterownik贸w.

Miej prawdopodobne jest fizyczne uszkodzenie sprz臋tu.

Proponuj臋 odwiedzi膰 witryn臋 producenta i pobra膰 najnowsze sterowniki.

nForce 650i Ultra Certyfikat WHQL

Wersja: 8.44

Data publikacji: 27.4.2007

System operacyjny: Windows XP/2000 (32-bit)

Jezyk: Polski

Rozmiar pliku: 73.2 Mb