Karta sieciowa, padła?

Jak sprawdzić czy po ostaniej burzy padła Mi sieciówka na płycie głównej GIGABYTE ? Są tam dwie diody zielona i pomarańczowa (świeciła się kiedy był ruch w sieci) zielona się świeci cały czas nawet jak RJ-45 jest wyciągnięty wcześniej też tak było. Jak podłącze RJ-45 do karty to nie ma połączenia więc na pewno coś trasło, tylko co?

Karta albo kabel. Sprawdź kabel, a potem kartę.

być może padło urządzenie po drugiej stronie kabla. co tam jest?

Jak masz możliwość to podłącz kabel do innego urządzenia (laptop, router, switch itd), wtedy będziesz miał pewność co padło

Po drugiej stronie mam switcha i Ubiquiti NS5 ale z nimi jest wszystko OK gdzyż podłączając laptopa wszystko śmiga.

Spróbuj podłączyć jakąś (nawet najtańszą) sieciówke pod PCI. Jeżeli reszta płyty głównej działa bez zarzuty, to nie opłaca se naprawiać zintegrowanej sieciówki

PS.też mam płytę Gigabyte, sieciówka realtek. Kilka miesięcy temu miałem problem z uwalonym zasilaczem (przepięcie). Po wymianie zasilacza nie działała karta sieciowa. Byłem święcie przekonany że nie działa i kupiłem sobie kartę sieciową na PCI. Tymczasem wystarczyło zrestartować modem UPC i switch, wszystko wróciło do normy.

Ale powiedzcie jak sprawdzić czy na 100% jest uwalona sieciówka na płycie głównej ? A w biosie nie ma opcji, że mogła się wyłączyć sieciówka ?

BTW. I tak jest na gwarancji więć oddam jak rzeczywiście uwalona.