Karta sieciowa pod USB - problem

Witam! korzystam z karty sieciowej pod USB bo zintegrowana uległa uszkodzeniu, ale mniejsza o to. Wcześniej jak korzystałem z karty USB było wszystko OK ale ostatnio jak zrobiłem reinstalkę systemu to po włączeniu komputera jest brak połącznia sieciowego, ale jak wyciągnę i z powrtem włożę sieciówkę do portu USB wszystko gra jak zrobić żeby komputer nie zapominał karty sieciowej pod USB ? Dodam że wszelkie stery od karty są zainstalowane i za każdym razem karta działa na tym samym porcie, gdy uruchomię komputer ponownie to sieciówka działa jak należy. Dlaczego jak wyłączę go całkowicie jest lipa ? Proszę o pomoc i z góry wielkie dzięki.

wyłączyłeś karte zintegrowaną w biosie lub w windowsie ?

Nie wyłączyłem, ale ma to coś do rzeczy wcześniej też była nie wyłączona i wszystko śmigało jak należy ? Ale spróbuję zrobić tak jak mówisz.

Dodane 10.11.2009 (Wt) 17:14

Patrzyłem w BIOS’ie i nie widzę opcji wyłączenia sieciówki która jest na płycie głównej… jak to się konkretnie nazywa ?

Witam.

Szukaj czegoś w stylu “Onboard LAN” i daj na Disabled.

Hej,

Co za karta sieciowa, co za OS, czy masz włączone oszczędzanie energii USB, czy dzieje się to także po pełnym restarcie (a nie tylko uśpieniu/hibernacji…)?

Karta sieciowa USB DAVICOM Semiconductor DM 9601, system to Windows XP Professional, nie włączałem oszczędzania energii na USB a możecie powiedzieć gdzie to mogę sprawdzić, po pełnym restarcie to znaczy po ponownym uruchomieni ? Jeżeli tak to wszystko śmiga jak należy, ale jak wyłączę kompa i ponownie go włączę to jest lipa płyta główna to GIGABYTE GA-M61PME-S2 AM2 NF6100 VGA OEM

Dodane 10.11.2009 (Wt) 23:22

Dodam, iż komputer widzi połączenie lokalne jako “2” może trzeba ustawić jako główne “1” w ipconfig znajduje Mi tylko właśnie połączenie numer 2 ale dlaczego 2 gdzie jest 1 ? I co działa pod jedynką ?

Ja w starym komputerze miałem aż do numeru 4. Chyba to się robi po zmianie portów USB itp. Ale to nie powinien być twój problem, bo te numery się nie nie gryzą.

Może wyciągnij kartę sieciową z USB, usuń połączenia sieciowe, zrestartuj Windows, wsadź kartę.

Hmmm…nie wiem co jest, ale jest OK, dzisiaj włączam kompa i nawiązał on połączenie z siecią bez najmniejszego problemu :smiley: I jak na razie nie wprowadziłem żadnych zmian w ustawieniach. :lol:

Pocieszające :wink:

Zrób może punkt przywracania systemu…