Karta sieciowa pod w10 działa bardzo wolno

Witam wszystkich użyszkodników, dawno mnie tu nie było aczkolwiek cały czas tu zaglądam :slight_smile:
Jakiś czas temu wyrwałem w promocji na ebay kilkanaście kart sieciowych Broadcom BCM4352HMB 802.11ac 2x2 wifi adapter. Mam w domu kilka laptopów które wyposażyłem w te karty i dodatkowo parę tych kart odsprzedałem znajomym. Karty te działają bardzo dobrze i osiągają prędkość połączenia z routerem w 5g 866mb/s i na 2g 300mb/s. Prędkości te niestety są osiągalne na Windows xp, 7 i 8. Wszystkie maszyny które miały zrobiony update do W10 nie potrafią osiągnąć prędkości które bez problemu były osiągane w W7. dla przykładu podam tu model komputera a raczej netbooka który służy mi jako narzędzie diagnostyczne do kodowania samochodu i diagnozowania usterek. Na jednej partycji mam W7 a na drugiej W10. Konfiguracja sprzętowa taka sama. W7 bez problemu łączy się z routerem z prędkościami 300/866 a W10 skacze sobie między 35mb/s do 170mb/s. Próbowałem różnych sterowników i ustawień i nie udało mi się tego opanować aby to działało. Dodam może że na jednej z maszyn jest postawiony linux LMDE 3 i na tym linuxie prędkości są również maxymalne bez problemu. Czy ktoś potrafi mi pomóc i powiedzieć o co tu w tym chodzi? jak to opanować? O co chodzi z tym Windowsem 10 bo ewidentnie to jest wina tego niedorobionego systemu. Z góry dziękuję za pomoc.

Stawiam na sterowniki do W10.
Miałem to samo na Intelu, po zmianie karty na inną sprzęt dostał kolejne życie.

Masz rację, temat opanowany. Na zagranicznym forum dostałem link do sterowników których nie próbowałem jeszcze plus kilka instrukcji co należy dezaktywować w usługach systemu. Teraz wszystko już działa tak jak należy.