Karta sieciowa problem z zainstalowaniem na XP

witam :slight_smile:

Mój problem polega na tym iż nowa karta sieciowa realtek RTL8139 nie chce działać na moim sprzęcie :expressionless: Windows ja oczywiście widzi lecz nie możne jej zainstalować w managerze pojawia się na niej wykrzyknik próbowałem sterownikami ale również nic to nie dało nawet format dysku nie pomógł… Dodam jeszcze ze gdy podłącze ją do 2 Pc to wszystko śmiga (nawet sterownikami nie musiałem się bawić) … Domyślam się że to coś z płyta główna Asus P5B lecz nie jestem pewny. Jakieś rady ?

mój windows to xp sp3

no tak pominąłem jeszcze drobne szczegóły :stuck_out_tongue: karata zintegrowana z płyta nie działa pewnie się spaliła lub coś w tym stylu sterowniki ściągałem ze strony producenta wiec może coś pominąłem ? :expressionless: albo karty się kłócą ? ehh nie mam już pomysłu.

Wyłączyłeś kartę w BIOSie? Instalacja sterowników z Windows Update próbowałeś?

W Windowsie XP są sterowniki do karty RTL8139 tak więc nie trzeba pobierać żadnych innych. Skoro masz wciąż wykrzyknik i jak piszesz nawet format nie pomógł to masz jakiś problem sprzętowy.

Proponuje przypatrzeć się postom przy starcie komputera (kiedy jest jeszcze czarne tło), jakie karcie przydzieliło przerwanie.

Możesz też spróbować sprawdzić kartę w innym slocie PCI, w innym slocie może przydzielać inne zasoby. Spotkałem się tez z płytami głównymi w których ostatnim slocie nie działały przerwania. Zmiana na przedostatni pomagała.

w biosie troszkę się bawiłem próbowałem z opcjami onboard Lan itd ale to nic nie pomogło. Co do postów to orientuje się tylko ze coś tam pisze i tyle :expressionless: wiec może byś coś dokładniej powiedział. Byłbym wdzięczny. Dam jeszcze 2 screeny jak to dokładnie wygląda.

http://imageshack.us/f/718/beztytuukpg.png/

http://imageshack.us/f/222/beztytuu1kg.png/

co do update to jak mam to zrobić skoro nie mogę podpiąć tam neta ? :stuck_out_tongue:

protonus1991 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Miałem ostatnio ten sam problem u sąsiada. Jeśli karta jest na PCI to wyjmij ją i włóż ponownie. Pomogło w moim przypadku.

Niestety to nic nie daje wyjmowałem odinstalowywałem zmieniałem wejścia Pci i dalej to samo :frowning: