Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controler - błąd

Witam,
dzisiaj kupiłem nowy laptop Asus Rog Strix.
Na początku zwyczajnie instalowałem sterowniki programem DriverPack Solution.
W trakcie instalacji wystąpił błąd i Karta Sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controler przestała działać.
Próbowałem instalować sterownik manualnie, ale nic nie przynosiło efektu.

Proszę o Szybką pomoc!

Laptop posiada system Windows 10

Odinstaluj te co masz i zresetuj kompa, system sam sobie zainstaluje.

Odinstalowałem, nic się nie stało, nic się nie instaluje…

A wyłączyłeś i włączyłeś, czy tylko “uruchom ponownie”?

ppm na start menedżer urządzeń> ppm na kartę> właściwości > zakładka sterownik> przywróć sterownik.

wyłączałem, włączałem, uruchamiałem ponownie.
Opcja przywróć sterownik nie działa, nie można w nią kliknąć.

Raczej się z Windows update nie zaktualizuje bo NIE MA INTERNETU

Wygląda na to że karty w systemie po prostu nie ma

Windows ma w sobie stery i powinien je zainstalować. Pozostało Ci na innym ściągnąć https://www.programki.pl/files/details/realtek-pcie-gbe-family-controller-series-drivers.html i zainstalować.

Próbowałem to zainstalować, ale nie wykrywa karty i windows nie wie co zainstalować

Przywróć system do stanu początkowego.

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2017/12/resetowanie-i-przywracanie-systemu.aspx

J.w., a ponadto w tym artykule weź pod uwagę jedynie rozdział pt. Resetowanie systemu do stanu początkowego.
Jeśli ta operacja się uda, nie używaj programu Driver Pack Solution!!!
Większość sterowników prawdopodobnie zainstaluje odświeżony system oraz systemowy Windows Update, gdy już będziesz miał internet.
Ewentualnie brakujące (sprawdź w Menadżerze Urządzeń!) pobierz i zainstaluj z firmowej strony laptopa Asus.

Wystąpił problem podczas resetowania ustawień komputera.
Nie wprowadzono żadnych zmian

No to bieda! Wobec tego sprawdź jeszcze: > Panel Sterowania > System > po lewej Ochrona systemu > przycisk Przywracanie systemu, w kolejnym oknie postaw kropkę przy “Wybierz inny punkt…” > Dalej > wybierz pozycję najdalszą czasowo i Dalej. Może to się uda wykonać?
Jeśli się nie powiedzie, czeka Cię raczej tzw. “czysta” instalacja systemu Win10.

Ech, no trudno, akurat komputer mam od wczoraj (dlatego aktualizowałem sterowniki) więc czysta instalacja może być…
Martwi mnie raczej to, że nawet po czystej instalacji nie będzie działać.
Tu nie chodzi o sterowniki a raczej uszkodzenie samej karty (nie wiem jak to się stało).
DriverPack Solution instalował sterowniki po przez internet a jak aktualizował kartę sieciową to bład wyskoczył i tyle.

A jeśli czysta instalacja nie pomoże to daję laptop do reklamacji

Podaj dokładny model laptopa z tabliczki znamionowej na spodzie urządzenia albo pod baterią.

Pokaż zrzut ekranu z Menedżera Urządzeń z rozwiniętym drzewem kart sieciowych albo jakiegoś programu - nie wiem co teraz jest dobre na Windows Speccy albo Aida64.

Najlepiej by było gdybyś podał ID urządzenia VENDOR:DEVICE.

Pomóc, pomoże, ponieważ namieszałeś systemowi z tym sterownikami z Driver Pack Solution.
Jeśli faktycznie zainstalujesz system na czysto, to kieruj się uwagami, które wyżej wypisałem, a przde wszystkim nie stosuj żadnych programów niby-ułatwiających instalowanie sterowników.

Ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy, to:
Menadżer Urządzeń > Karty sieciowe > podświetl kartę sieciową Realtek… i odinstaluj ją całkowicie przy pomocy górnego Menu. Jest tam taka ikonka. Następnie zrestartuj laptopa i sprawdź, czy system sam przywróci właściwą wersję.
A ponadto, czy Twój laptop nie ma możliwości przywrócenia systemu z tzw, partycji Recovery? Nie wiem w jaki sposób dziś sprzedaje się laptopy, ale kiedyś tak było. Kombinacja klawiszy na starcie przywracała firmowy system.

1 polubienie

Na przyszłość drivery instaluj tylko ze strony producenta laptopa.Sprawdż w BIOSie,Menadzerze urządzeń,czy ta karta jest włączona.