Karta sieciowa Realtek - rozłącza się internet


(8radek8) #1

Witam.

Jak w temacie, ostatnio kuzyn zainstalował mi program "odkurzacz" użył go i usunął z tego co powiedział zbędne rzeczy. I pojawił się problem, nie mogę uzyskać połączenia internetowego. Wyskakuje komunikat "kabel sieciowy jest odłączony" a wiem napewno, że jest wszystko podłączone bo sprawdzałem. Ściągnąłem też sterowniki do tej karty, najnowsze z tego roku i nie pomogło. . Odinstalowałem też tego "odkurzacza" bo myślałem że przez to, ale też się nic nie zmieniło. Jak to naprawić ?? I od czego to mogło się stać ??

Mam internet z UPC 5Mb.


(Wojak1942) #2

To raczej coś z internetem. Powinieneś skonsultować się z operatorem od neta.


(8radek8) #3

Sorki, zapomniałem dopisać w temacie, do laptopa podłączałem internet i tam wszystko dobrze chodzi.


(system) #4

Zakładam, że laptop to drugi komputer i podłączasz go do sieci tym samym przewodem LAN?

Nie wiem też, czy masz stare punkty przywracania systemu? Mógłbyś wykorzystać jeden z takich, wykonany przed zainstalowaniem tego Odkurzacza.

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy przy kartach sieciowych nie ma żółtego oznaczenia (np.? lub !). Jeśli nie ma , to pobierz to: http://www.rizone3.com/?download=winsrepair.zip Rozpakuj, uruchom, w pierwszym okienku kliknij OneClick Repair i zrestartuj komputer. Sprawdź skutek.

Jeśli jest żółte oznaczenie w Menadżerze Urządzeń, to powyższego nie rób, tylko zainstaluj prawidłowy sterownik.


(8radek8) #5

Tak, laptop posłużył jako zwykły komputer, podłączyłem bezpośrednio kablem (modem z laptopem). A ten winsrepair co to dokładnie jest ??


(system) #6

Miałeś podać, co widać w Menadżerze Urządzeń. Winsock Repair to przywrócenie (naprawa) systemowych ustawień Windows'a dla połączeń do internetu.


(8radek8) #7

W menedżerze urządzeń wszystko jest wporządku, nie ma żadnych żółtych oznaczeń.


(XMan) #8

Sprawdzałeś przywracanie systemu z datą kiedy nie było problemu ?


(8radek8) #9

Nie mam zrobionego punktu przywrócenia systemu :frowning:


(opi) #10

Po pierwsze, Odkurzacz tego nie zrobił.

Po drugie, miałeś kopie a usuwając Odkurzacz, usunąłeś też i je.

Po trzecie, problem z odłączonym kablem pojawia się wtedy, gdy kabel sieciowy jest ułamany/zagięty lub wyrwany przy wtyczce - więc jest to problem hardware.

Po czwarte, mogłeś napisać na forum programu Odkurzacz jeśli stwierdzasz, że to jego wina :x


(8radek8) #11

Dzisiaj zainstalowałem na nowo Windowsa XP (sformatowałem wszystkie dyski, żeby nie było wątpliwości czy coś gdzieś nie zostało), zainstalowałem wszystkie sterowniki, w menedżerze nie ma żadnych rzeczy które trzeba zainstalować a dalej mam komunikat kabel sieciowy jest odłączony. Na laptopie wszystko chodzi bez problemu, i jest jedna dziwna rzecz jeśli chodzi o komputer: Jeśli go włączam to świeci się dioda, że internet jest, ale dzieje się tak tylko do momentu kiedy jest wgrany"wgra" się system. Nie wiem co robić, pomóżcie.


(igrek) #12

Karta sieciowa padła. Sprawdź na innej