Karta sieciowa Realtek - rozłącza się internet

Witam.

Jak w temacie, ostatnio kuzyn zainstalował mi program “odkurzacz” użył go i usunął z tego co powiedział zbędne rzeczy. I pojawił się problem, nie mogę uzyskać połączenia internetowego. Wyskakuje komunikat “kabel sieciowy jest odłączony” a wiem napewno, że jest wszystko podłączone bo sprawdzałem. Ściągnąłem też sterowniki do tej karty, najnowsze z tego roku i nie pomogło. . Odinstalowałem też tego “odkurzacza” bo myślałem że przez to, ale też się nic nie zmieniło. Jak to naprawić ?? I od czego to mogło się stać ??

Mam internet z UPC 5Mb.

To raczej coś z internetem. Powinieneś skonsultować się z operatorem od neta.

Sorki, zapomniałem dopisać w temacie, do laptopa podłączałem internet i tam wszystko dobrze chodzi.

Zakładam, że laptop to drugi komputer i podłączasz go do sieci tym samym przewodem LAN?

Nie wiem też, czy masz stare punkty przywracania systemu? Mógłbyś wykorzystać jeden z takich, wykonany przed zainstalowaniem tego Odkurzacza.

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy przy kartach sieciowych nie ma żółtego oznaczenia (np.? lub !). Jeśli nie ma , to pobierz to: http://www.rizone3.com/?download=winsrepair.zip Rozpakuj, uruchom, w pierwszym okienku kliknij OneClick Repair i zrestartuj komputer. Sprawdź skutek.

Jeśli jest żółte oznaczenie w Menadżerze Urządzeń, to powyższego nie rób, tylko zainstaluj prawidłowy sterownik.

Tak, laptop posłużył jako zwykły komputer, podłączyłem bezpośrednio kablem (modem z laptopem). A ten winsrepair co to dokładnie jest ??

Miałeś podać, co widać w Menadżerze Urządzeń. Winsock Repair to przywrócenie (naprawa) systemowych ustawień Windows’a dla połączeń do internetu.

W menedżerze urządzeń wszystko jest wporządku, nie ma żadnych żółtych oznaczeń.

Sprawdzałeś przywracanie systemu z datą kiedy nie było problemu ?

Nie mam zrobionego punktu przywrócenia systemu :frowning:

Po pierwsze, Odkurzacz tego nie zrobił.

Po drugie, miałeś kopie a usuwając Odkurzacz, usunąłeś też i je.

Po trzecie, problem z odłączonym kablem pojawia się wtedy, gdy kabel sieciowy jest ułamany/zagięty lub wyrwany przy wtyczce - więc jest to problem hardware.

Po czwarte, mogłeś napisać na forum programu Odkurzacz jeśli stwierdzasz, że to jego wina :x

Dzisiaj zainstalowałem na nowo Windowsa XP (sformatowałem wszystkie dyski, żeby nie było wątpliwości czy coś gdzieś nie zostało), zainstalowałem wszystkie sterowniki, w menedżerze nie ma żadnych rzeczy które trzeba zainstalować a dalej mam komunikat kabel sieciowy jest odłączony. Na laptopie wszystko chodzi bez problemu, i jest jedna dziwna rzecz jeśli chodzi o komputer: Jeśli go włączam to świeci się dioda, że internet jest, ale dzieje się tak tylko do momentu kiedy jest wgrany"wgra" się system. Nie wiem co robić, pomóżcie.

Karta sieciowa padła. Sprawdź na innej