Karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 Family Sterwonik doVisty

Otórz posiadam system operacyjny MS VISTA x64 oraz internet radiowy Eterna i aby się łączć z internetem potrzebuję sterownik do Karty sieciowe Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0) o nazwie RT2561 o ile ten sterownik na xp śmiga to na viście nie ;/

w właściwoścach karty śeciowej wyświetla się taki komunikat:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft 

i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.

Zgóry dzięki za pomoc

Spróbuj zainstalować ten sterownik.

A więc problemu “Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)” juz nie ma… ale z internetem nie łączy…

pełna nazwa programu to “Ralnik Wireless Network card”

Zainstalowlem już kilka programow z oficjalnej strony ralniktech.com lecz program nadal nie dziala nie wiem dlaczego… nie tworzy zadnego polacznia sieciowego tylko sie instaluje(w przeciwenstwie do xp) gdy najade kursorem na jego ikone (kolo zegara) pisze “not exist”!

może nie masz IP, bramy sieciowej itp wpisanych??

Nie sądzę żeby t była w tym rzecz znalazłem tu podobny artykuł wykonałem zgodnie z zaleceniami ale nic… karta sieciowa ranilnk turbo wireless nie jest zainstalwona miomo podałem lokazlizacje sterownikow… pomogło tylko tyle że ją rozpoznaje… ale przy jej ikonce jest cały czas wykrzyknik…i błąd instacji w menadzeze urzadzeń(jutro napisze jaki) cały dzien nad tym siedziałem jak macie jakieś pomysł pomórzcie bo ja już nie ogarniam…:expressionless: :cry:

Dzięki za pomoc sam sobie poradziłem…

To może napisałbyś nam jak sobie poradziłeś, chciałeś wiedze, a sam jej nie dasz. Mam taki sam problem jaki miałeś ty.

http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S … ndows.html

ściągnij program i zainstaluj. Wybierając rodzaj programu spośród dostępnych uwzględnij sposób łączenia się karty sieciowej z płytą główną czyli USB lub PCI i rodzaj sytemu operacyjnego.

wczesnej ściągane programy nie pomagały ale zostały uaktualnione i mi wszystko śmigało…

olga888 , Nie podpinaj się pod cudze tematy, masz problem załóż swój wątek w odpowiednim dziale :arrow: out

Witam

Czy ktos mial stycznosc z ta karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC w systemie ( Windows 7 ultimate ) ?? + do tego ( Wirtualna siec prywatna Typu VPN )???.Bo mam problem taki ze polaga on na tym ze : Nie przyjmuje Mego adresu IP lecz pakiety wysyla i odbiera i nie moge skonfigurowac Wirtualnej sieci VPN zrobionej przez mojego dostawcy internetu ;/…Na Windows XP wszystko smiga jak nalezy Sterowniki ogrinalne + Wirtualna siec VPN.A na Windows 7 Ultimate Sterowniki orginalne nie dzialaja z plyty.Chociaz pokazuje karte Sieci lokalnej moja.dochodze tylko do punktu ( SIEĆ ) i na tym wszystko staje.Od Sieci nie mam polaczenia do Internet.Pomozcie jakos.